5 asjaolu, mida tasub nõudepesumasina ostmisel silmas pidada5 asjaolu, mida tasub nõudepesumasina ostmisel silmas pidada
Bosch

Esimese nõudepesumasina loomisest on möödunud üle 120 aasta. Masina leiutaja Josephine Cochrane sooviks oli säästa oma Hiina portselani, mida teenijad lõhkuma kippusid. Praeguseks on nõudepesumasinast saanud asendamatu kodumasin. Võib-olla on raske uskuda, kuid arvutused näitavad, et võrreldes käsipesuga on masinpesu üle nelja korra ajasäästlikum. Aastas hoiab see kokku 200 tundi ehk 23 päeva! Oluliseks eeliseks on ka loodusvarade säästmine, nõudepesumasinaga saab nädalas kokku hoida veehulga, millest piisaks viis korda duši all käimiseks.

Kui päeva jooksul pestakse kodus vähemalt kaks korda nõusid, pole võimalik nõudepesumasina kasulikkuse argumente ümber lükata. Tänapäeval osatakse seda juba hinnata ning nõudepesumasin on küllaltki populaarne kodumasin. Segadust tekitab nende suur valik, et pakkumiste hulgas on raske orienteeruda. Nii nagu teiste kodumasinate soetamisel, tuleks ka nõudepesumasina soetamisel hinnata mõningaid olulisi tegureid.

Pesuprogrammid ja erifunktsioonid. Paljudel nõudepesumasinatel on rohkesti funktsioone, kuid tavaliselt kasutatakse neist vaid mõnda. Enamasti intensiivprogrammi, automaat-, säästlikku või kiirpesu programmi. Uutel nõudepesumasinatel on veel lisafunktsioonid, mida hindavad ajahädas inimesed, näiteks viitkäivitus või kiirendatud programm. Uutel mudelitel on vee ülevoolu kaitse ning tänapäeval eriti hinnatud funktsioon on nõude tseoliitkuivatus. Nõudepesumasinate üheks suurimaks puuduseks nimetatakse seda, et pärast pesu on nõud märjad. Tseoliitkuivatuse funktsiooni kasutamise korral saavad nõud aga täiesti kuivaks, sealhulgas ka raskesti kuivavad plastnõud.

Seotud lood:

Mahutavus. Tavaline nõudepesumasinate laius on kas 60 cm või 45 cm. Need 15 cm tähendavad üsna palju, kuid pea sama tähtis on nõudepesumasina paindlikkus, söögiriistade korvi väljavõtmise võimalus, taldrikute ja klaaside hoidikute kõrguse reguleerimise võimalus, samuti kohandatavus erineva kuju ja suurusega nõudele. Just nendest omadustest sõltub, kui palju nõusid mahub korraga masinasse. Nõude paigutusest sõltub omakorda nõudepesu kvaliteet. Nõudepesumasina ostmisel tuleb silmas pidada tootja poolt märgitud nõudekomplektide arvu (enamasti on see vahemikus 10–14 komplekti).

Bosch

Säästlikkus. Tavaliselt mõistetakse seda omadust kui elektrienergia kulu väärtust, kuid nõudepesumasina puhul on oluline ka tarbitav veehulk. Üldiselt soovitatakse valida A+++ või A++ energiaklassi seadmed, mis tarbivaid vastavalt 237–266 kWh elektrit (280 pesemistsüklit, mis on aastane keskmine vajadus). Säästlike nõudepesumasinate aastane veetarve on umbes 2660 liitrit.

Müratase. Tänapäeval on majades ja korterites köök ja elutuba sageli samas ruumis, mistõttu on nõudepesumasina tekitatav müra väga oluline. Keegi ei taha, et töötav seade häiriks mõnusat vestlust. Sel juhul sobib ruumi soetada alla 48 dB müratasemega nõudepesumasin. Müratase on tähtis ka siis, kui päeval ollakse tööl ning kodused toimetused lükkuvad õhtusse või öösse, sellisel juhul tuleks valida nõudepesumasina mudel, mille müratase oleks veel madalam. Näiteks kodutehnika tootja Bosch nõudepesumasinate müratase on 42 db. Võimalus on ka otsida vaikse öise programmiga nõudepesumasin.

Disain. Me kõik unistame hubasest kodust, mis oleks meie soovide kohaselt sisse seatud. Disaini valikuks tuleks kõigepealt mõelda, kas on soov nõudepesumasinat varjata, valides sisseehitatud seade või on soov seade köögi üldinterjööriga kokku sobitada. Esimesel juhul ei ole nõudepesumasina disain nii oluline, vaid tähtsad tegurid on laius, kõrgus ning mugavus. Teisel juhul tuleb otsustada, millist värvi masin ostetakse ning milline juhtpaneel on kõige sobivam. Võib valida LED-ekraani või vajutatavate nuppudega seadme vahel. Võimalik, et soovitakse seadet, millel oleks võimalikult vähe detaile jne.

Otsustavaks teguriks on ka tootja ning üheks populaarsemaks tootjaks on Bosch, kelle kodumasinate hinna ja kvaliteedi suhe on kõigis Balti riikides tunnistatud parimaks, mida kinnitab ka pälvitud Best Buy-auhind.

Bosch
Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi

FORTE TOP

Viimased uudised