Ettevaatust: Google kustutab hoiatamata sinu olulisi andmeid

 (32)

Ettevaatust: Google kustutab hoiatamata sinu olulisi andmeid
Foto: Vida Press

Maailma tehnikaportaalid kihavad uudisest, et kui inimene oma Androidi telefoni kaks kuud ei kasuta, siis kustutab Google ise selles sisalduvast infost pilve tehtud varukoopia ja nii võib lihtsalt kogu salvestatud materjalist ilma jääda.

Tele2 klienditeenindusdirektori Sirli Seliovi sõnul on järjepidev varukoopia tegemine nii arvutis kui ka mobiiltelefonis olevatest andmetest hädavajalik, et mitte oma mälestustest, piltidest ja kontaktidest õnnetuse või tehnilise tõrke tõttu ilma jääda.

"Androidi telefonile on Google Drive'i pilv varukoopia tegemiseks üks populaarsemaid ja mugavamaid lahendusi. Google seda suurelt ei reklaami, aga internetifoorumid kihavad infost, et automaatseid varukoopiaid salvestatakse ja säilitatakse ainult nii kaua kui inimene oma Androidi telefoni aktiivselt kasutab," ütles Seliov.

"Kui inimene seadet kaks nädalat ei kasuta, siis läheb käima loendur, mis arvestab aega selleni, kui Google kustutab sinu automaatse varukoopia oma serverist ära. Kui seade on kaks kuud kasutamata, siis jääb telefonikasutaja oma pilve kopeeritud infost ilma. Nii kaua kui vähemalt üks Androidi seade kasutab Google'i serverit, siis pole karta andmete kadumist," selgitas Seliov ja lisas, et väidetavalt pole juba korra Google'i kustutatud varukoopiat võimalik taastada.

Seliovi sõnul peaks olema ettevaatlik näiteks uut iPhone'i proovides ja oma Androidi telefoni seisma jättes. "Väidetavalt on päris palju inimesi oma andmetest niimoodi ilma jäänud. Vahepeal peaks varukoopia säilitamiseks Androidi seadet kasutama või kõige kindlam - tegema olulistest asjadest varukoopia mitmesse kohta, nagu välisele kõvakettale, Dropboxi, OneDrive'i," lisas klienditeenindusdirektor.

Vaata täpselt Google'i infolehelt, kuidas oma varukoopiad kustutada või säilitada.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
70 000€
Tallinn, Korter
65 000€
Tallinn, Korter
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
107 000€
Jõelähtme vald, Korter
Otse omanikult!
165 000€
Tallinn, Korter
134 900€
Tallinn, Korter
325 000€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter
319 000€
Tallinn, Äripind
99 999€
Saue vald, Korter

424 900€
Tallinn, Korter
131 900€
Tallinn, Korter
113 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

FORTE TOP

Viimased uudised