Käik aknamüüja lattu kohutas klienti: aknaid hoiti kruusal ja ilma kaitsekileta, raamid olid kriime täis

 (13)

Viking Window AS
Pilt pole konkreetse juhtumiga seotud.Foto: Priit Simson

Tarbijavaidluste komisjoni pöördus klient, kes tellis Quadro Design Aknad OÜ veebilehelt aknad. Akende valmides nägi klient nende kehvasid hoiustamistingimusi ning soovis lepingust taganeda.

Klient tellis kaupleja veebilehelt aknad olles kaupleja esindajaga vestelnud telefoni teel. Seejärel tasus ta 50 protsenti ostusummast (153 eurot) ettemaksuna ära. Paar nädalat hiljem helistas Quadro Design Aknad OÜ esindaja kliendile nõudega, et see veel teise poole ostusummast ära tasuks.

Sellega klient ei nõustunud, kuna aknad ei olnud veel lattugi jõudnud. Kahe nädala pärast helistas klient ise, et pärida oma tellimuse seisukorda ning talle teatati, et aknad on lattu jõudnud ning tarvis on tasuda teine osa ostusummast, käia kontoris ja võtta saateleht.

Kui klient jõudis aknamüüja lattu, märkas ta, et aknad olid ebakorrektselt ladustatud – õues, päikese käes, üksteise peale kruusakihile laotuna. Klient märkas ka kaitsekile muudumist ning muid kriimustusi juba laos. Selle tõttu soovis klient lepingust taganeda ning ostusumma tagastamist.

Lasnamäel tegutsev ettevõte tarbijavaidluste komisjonis omapoolseid väiteid ei esitanud vaid otsustas komisjoni päringuid ignoreerida.

Tarbijavaidluste komisjoni otsus
Võlaõigusseaduse alusel peab ostjale üleantav kaup vastama lepingutingimustele. Seda nii koguse, kvaliteedi, liigi, kirjelduse kui ka pakendi osas.

Kuna klient tuvastas enne kauba vastuvõtmist, et see oli kahjustustega ega vasta nõuetele, ei ole kliendil kohustust sellist kaupa vastu võtta. Aknamüüja ei pakkunud kliendile asenduskaupa. Seega on lepingust taganemine antud juhul õigustatud.

Seaduse kohaselt peab kumbki pool hagimenetluses tõendama neid asjaolusid, millele tuginevad tema nõuded ja vastuväited, kui seadusest ei tulene teisiti. Kaupleja ei ole esitanud ühtegi vastuväidet ega selle juurde kuuluvat tõendit.

Tarbija lepingust taganemine on kehtiv. Aknamüüja peab võlaõigusseaduse alusel tagastama tarbija tasutud summa.
Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
102 900€
Tallinn, Korter
160 000€
Tallinn, Korter
83 000€
Tallinn, Korter
180 000€
Tallinn, Korter
120 000€
Tallinn, Korter
157 000€
Rae vald, Korter
70 000€
Tallinn, Korter
129 500€
Tallinn, Maa
Otse omanikult!
209 000€
Kiili vald, Majaosa
107 000€
Jõelähtme vald, Korter
Otse omanikult!

240 000€
Tallinn, Korter
169 000€
Tallinn, Korter
3 843€
Tallinn, Äripind
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

FORTE TOP

Viimased uudised