Amet hoiatab: põhjused, miks kodune kraadiklaas võib näidata valet kehatemperatuuri

 (6)

Noorte Hääle fotolavastused
Foto: Tiit Blaat

Terviseamet tuletab meelde, et kodused kehatemperatuurimõõtjad vajavad aeg-ajalt kontrolli ja vajadusel väljavahetamist. Kontrollida tasuks kraadiklaasi enne haigestumist, sest see aitab ära hoida võimalikke valenäite tõsise haigestumise ajal.

Kõige levinumaks kaebuseks kraadiklaaside puhul on tegelikkusest madalam temperatuurinäit. Üksikutel juhtudel kaevatakse ka selle üle, et termomeeter näitab tegelikkusest kõrgemat temperatuuri.

Millest termomeetri kontrollimisel alustada?

Esmalt tee kindlaks, mis tüüpi termomeeter sul kodus on. Võimalusi on laias laastus kolm: kõige levinumad on patareidega töötavad kontakttermomeetrid, mis kuvavad näidu ekraanile, kallimad on kontaktivabad ehk infrapuna termomeetrid ja kolmas kategooria on klaasist metallisulamiga termomeetrid, mida kasutatakse peaasjalikult haiglates.

Seejärel tutvu termomeetri kasutusjuhendiga, sest õige mõõtmistulemuse saad vaid siis, kui kasutad oma termomeetrit nii nagu tootja on ette näinud. Kui sul kasutusjuhendit alles ei ole, siis tea, et pärast 2014. aastat müügile tulnud kraadiklaaside kasutusjuhendi võid leida ka terviseameti meditsiiniseadmete veebilehelt.

Enne kontakttermomeetri kasutamist veendu, et mõõdiku patareid on töökorras ja õigesti paigaldatud. Tühjenenud patareid on üheks levinuimaks valenäidu põhjustajaks.

Tea, et vahetult pärast kuumas või külmas keskkonnas viibimist võib üle kuumenenud või maha jahtunud nahk mõjutada temperatuuri näitu. Seega alusta temperatuuri mõõtmist alles siis, kui oled vähemalt 30 minutit olnud toatemperatuuril.

Termomeetri kontrollimisel lähtu kindlasti oma enesetundest. Mõõda temperatuuri hea enesetundega. Korda tegevust – see võimaldab aru saada, kas oled termomeetri kasutusjuhendist õigesti aru saanud ja termomeeter on töökorras.

Tavalise kasutustihedusega kraadiklaasid tuleks välja vahetada iga kahe aasta järel.

Kui juhtub, et ostetud termomeeter on defektne, võta ühendust kohaga, kust sa termomeetri ostsid. Kui probleem ei leia lahendust või termomeeter näitab valenäite hoolimata sellest, et olete seda kasutanud nii nagu kasutusjuhendis on kirjas, siis võite pöörduda ka terviseameti meditsiiniseadmete osakonna poole.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
160 000€
Tallinn, Korter
180 000€
Tallinn, Korter
157 000€
Rae vald, Korter
229 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
102 900€
Tallinn, Korter
90 000€
Tallinn, Korter
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
120 000€
Tallinn, Korter
179 900€
Tallinn, Korter
72 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!

133 990€
Tallinn, Korter
131 990€
Tallinn, Korter
98 990€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

FORTE TOP

Viimased uudised