Ehitusettevõtja paljastab: kuidas võib igaühest saada edukas investeerija?

 (18)

Ehitusettevõtja paljastab: kuidas võib igaühest saada edukas investeerija?
Foto: Vida Press

Finantsturul kauplejate seas on nii neid inimesi, kes on erinevatel kursustel käinud, kuid ka neid, kes on endale turul katsetades põhitõed kui ka keerulisemad kauplemisstrateegiad ise selgeks teinud ja saavad nüüd põnevaid edulugusid rääkida.

Valuutaturul kauplemisega kaasnevad riskid ning arvestada tuleb, et kõik ei pruugi minna nii, nagu algselt planeeriti. Sageli loodetakse algaja kauplejana pimedale õnnele või „kõhutundele" - just nii sisenes turule ehitusettevõtja Gilbert Pardla seitse aastat tagasi. Nüüdseks on temast saanud investeerimisühingu Admiral Markets külaliskoolitaja, kes viib läbi kauplemisega seonduvaid koolitusi.

Pardla alustas kauplemist finantsturgudel esialgu valdavalt Binaarsete Optsioonidega (kauplemisvahend, kus iga optsioon on seotud kindla alusvaraga), mis on samuti oma olemuselt üks osa kauplemisest valuutaturgudel.

Kui alguses arvas ehitusettevõtja, et sellega on lihtne teenida väga suuri summasid ja saavutada majanduslik vabadus, siis tänaseks on ta jõudnud mõistmiseni, et reaalsus on hoopis midagi muud.

"Esialgu tundus mulle, et kauplemine Binaarsete Optsioonidega on tohutult põnev, kaasahaarav ja mentaalselt väga köitev ning ka tulus tegevus. Tegelikkuses olid asjalood aga tunduvalt keerulisemad. Siiski võin tõdeda, et sellele kulutatud aeg oli kindlasti hariv ja sisendas minusse tahet finantsturgude valdkonnaga juba põhjalikumalt edasi tegeleda. Kauplemistegevusele kulunud aeg aitas mul mõista paremini turu valuutainstrumentide hinnaliikumist ja pani teatud mõttes alustalad minu edaspidiste kauplemisstrateegiate väljakujunemisele," rääkis Pardla.

Järjepidevad katsetamised strateegiatega

"Turule sisenejate esimesed sammud seisnevad suuresti katsetamises. Praktiliselt iga uut päeva alustatakse ühe järjekordse strateegia testimisega, kuni leitakse enda kauplemisstiilile sobilik," selgitas Pardla, lisades, et esialgu vahetatakse strateegiaid päevast päeva, kaotades energiat, aega ja raha. Samas õpitakse selle kõige käigus väga palju huvitavat ning iga uus strateegia toob paremaid teadmisi turu käitumise kohta.

Tihti alustatakse valuutaturgudel kauplemist "nullist" ning kuna puuduvad investeerimiseks või kauplemiseks vastavad teadmised ja kogemused, võivad ettevalmistuseta kauplejad esimese paari kuuga kaotada oma esialgse investeeringu. Kuna aga huvi teema vastu on suurenenud, soovitakse kauplemise õppimisele rohkem aega pühendada.

Loe veel

Pärast esimesi ebaõnnestumisi hakatakse rohkem õppima, lugema ja testima erinevaid strateegiaid ning avastatakse ka võimalus praktiseerida investeerimist eraldi demokontol, mis võimaldab riskivabalt proovida kauplemist ja testida kauplemisstrateegiaid reaalse rahaga riskimata.

"Pärast esimest aastat saingi aru, et samal moel nagu olin alustanud, ma enam edasi liikuda ei saa ja selliselt pole võimalik ka edu saavutada. Seega hakkasin analüüsima, otsima ja avastama põhjuseid, mida olin kogu aeg stabiilselt päevade kaupa valesti teinud. Sain aru, et ma ei keskendunud ühelegi strateegiale korralikult ning olin pikka aega vältinud ja alahinnanud lihtsaid reegleid, mis on edukaks kauplejaks saamiseks hädavajalikud," avaldas ettevõtja.

Pühendumus ja erialased teadmised viivad tulemusteni

Pardla sõnul hakkas tema kauplemiskonto kasumit teenima niipea, kui ta oli otsustanud pühenduda ja rakendada selgeksõpitud reegleid.

"Tihti küsitakse minult, kui palju on võimalik finantsturul tegeledes teenida. Sellisele küsimusele pole olemas ühest ja kindlat vastust. Võimalused on ju piiritud, sest õigeid otsuseid tehes pole välistatud aastas ka oma investeeringu mitmekordistamine," kirjeldas koolitaja.

Kindlasti on väga oluline täpselt järgida ja kindlaks jääda oma toimivatele strateegiatele ning samas olla valmis ümber hindama muutuvaid turusituatsioone.

Ettevõtja sõnul on ta aastate jooksul kulutanud raha erinevatele imelaegastele, ekspertnõustajatele, indikaatoritele ja arvutiaplikatsioonidele, mis lubavad kiiret rikkust ja edu.

Tema kogemuse põhjal on igasugused mehhaanilised kauplemissüsteemid kasutud ning pigem tasub soetada mõni investeerimisalane raamat või osaleda mõnel teemakohasel koolitusseminaril.

Pardla sõnul poleks ta iial osanud või julgenud arvata, et just tema ennast investeerimisvaldkonnaga nii tugevalt seob ja lisaks veel oma isiklikke kogemusi teistega jagab. Olles üle kahekümne aasta ehitusettevõtja, oli paljude esimene reaktsioon, et ehitustegevus ja finantsturgudel kauplemine on pigem kardinaalselt erinevad tegevusalad.

"Ja nii ongi! Lihtsalt kauplemist saab harrastada ja sellega tõsiselt tegeleda ka kõige muu kõrvalt. Kauplemine finantsturgudel on võimalik ööpäevaringselt ja teatud instrumentidega lausa seitse päeva nädalas. Minu jaoks on isiklikult oluline, et ma saan tegeleda asjade või valdkondadega, mis pakuvad mulle nii kirge kui mentaalset rahulolu ja tegutsemissoovi. Elus pole ju midagi paremat, kui olla vaba ja õnnelik ning oma igapäevaste tegevustega tagada enda ja ka lähedaste rahulolu," tunnistas koolitaja.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare