Ehmatav põhjus, miks su kontor sind haigeks teeb

 (7)

Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivVida Press

Lõhnaainete allergia on väga levinud ning isegi allergiata mõjutavad pesuvahendites kasutatud lõhnaained väga suurt hulka töötajatest. Erinevate uuringute järgi võib lõhnaainetega puhastusvahendite kasutamine su tervisele väga halvasti mõjuda.

Melbourne'i ülikoolis tehtud uuring näitab, et levinud puhastusvahendid ja õhuvärskendajad, kus on kasutatud lõhnaaineid, võivad põhjustada erinevaid tervisehädasid, mille hulka kuuluvad näiteks hingamisprobleemid, migreen, nahaärritus ja astmahood, kirjutab Consumer Affairs.

Ameerika Ühendriikides tehtud uuringu autor Anne Steinemann nimetab lõhnaainete kahjulikku mõju töötajate tervisele lausa "epideemiaks". Tema sõnul võivad lõhnaainete mõjud olla kohesed, rängad, aga ka kerged ja pikema aja jooksul mõjuvad, mistõttu inimesed ei saa tihti arugi, mis nende hädasid põhjustab.

Steinemanni uuringust tuli välja, et ligi 35 protsendil ameeriklastest, kes puutusid igapäevaselt kokku lõhnaaineid sisaldavate puhastusvahenditega, leiti tervisehädasid, mille põhjustajaks olid just lõhnaained.

Austraalias läbi viidud uuringu järgi olid lõhnaained töötajate produktiivsusele lausa nii hävitavad, et 7,7 protsendil uuringus osalejatest on karjääri jooksul ette tulnud päevi, mil nad on olnud sunnitud töölt lahkuma lõhnaainete mõju tõttu.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare