Füsioterapeut selgitab: valu põhjus ei asu seal, kus see füüsiliselt väljendub

 (15)
Füsioterapeut selgitab: valu põhjus ei asu seal, kus see füüsiliselt väljendub
Foto: Scanpix

Seljavalu põhjus võib asuda hoopis mujal kui valu ise, teab füsioterapeut Priit Teniste, kes abistab hädalisi tänavu kevadest saati Kuressaare perearstikeskuses, kirjutab ajaleht Saarte Hääl.

"Kui ma 23 aastat tagasi ülikooli lõpetasin ja alustasin tööd erapraksises, oli mu maailmapilt väga kitsas ja seljahädalised saidki ravi ainult konkreetse valutava piirkonna ulatuses," tunnistab Teniste.

"Nüüd on vastupidi - kui patsient tuleb murega, siis püüan aru saada, kus on põhjus, mis alaseljavalu tekitab."

Mis on teie poole pöörduvate inimeste seljahädade peamised põhjused?

Oma praktikas kohtan inimesi erinevatelt erialadelt. Üks läbiv joon on, et nad tulevad vastuvõtule küll seljaprobleemidega, aga põhjus asub mujal.

Praegu võib öelda, et suurimad seljahädade põhjused on sundasendid tööelus ja stress, mis kaasneb elus hakkama saamisega.

Väga vähe on inimesi, kel on selline seljaprobleem, mis vajaks kirurgilist sekkumist, nagu diski prolaps (väljalange). Tänapäeval peetakse seda viimaseks võimaluseks. Ja loomulikult on teatud hulk inimesi, kel on nn ishias.

Väga tihti juhtub, et seljavalu tekib inimesel lihtsa liigutuse tegemisel - näiteks võttis auto tagaistmelt mingi paberi ja "käis krõps" - , mitte suure raskuse ühekordse tõstmise järel.

Refereeritud artikli täisteksti loe ajalehest Saarte Hääl.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare