Geniaalsed viisid, kuidas tüütavatest puuviljakärbestest lahti saada

 (19)
Geniaalsed viisid, kuidas tüütavatest puuviljakärbestest lahti saada
Purk puuviljakärbeste püüdmiseks.Good Housekeeping

Sügisandide aja saabudes kipuvad kodudes köögipiirkonda üle võtma väiksed puuviljakärbsed, kellest lahti saamine võib osutuda keeruliseks ja võivad kippuda toidu kallale enne, kui seda ise nautida jõuame, kirjutab Good Housekeeping kodulehekülg.

Parim viis puuviljakärbeste vältimiseks on kindlasti neile maitsevate puuviljade hoidmine nii, et kärbsed ei pääseks toidule ligi. Aga nende nippidega on võimalik tüütutest putukatest lahti saada, kui puuviljakärbsed on juba köögis elama asunud.

Õunaäädikas

Lisa klaasi natuke õunaäädikat või kasuta näiteks peaaegu tühja pudelit, mille põhjas on veidi äädikat. Kata klaas toidukilega ning kinnita see ümbert kummiga. Torka kile sisse auk, kust puuviljakärbsed siseneda saavad, aga välja enam ei saa.

Äädikas ja nõudepesuvahend

Kui kärblased ei kipu läbi toidukile torgatud augu äädika sisse minema, võib proovida teist varianti. Lisa samale äädikale mõned tilgad nõudepesuvahendit ja jäta segu katmata kausiga lauale. Seep muudab äädika pinda selliselt, et sinna sisse läinud puuviljakärbsed ei saa sealt enam välja.

Puuviljad purgiga

Veel üks moodus puuviljakärbeste kokku kogumiseks on, lisada purki veidi äädikat ja tükk väga valmis puuvilja. Purgi avause kohale aseta paberist koonus, millel on all väiksem auk nii, et kärbsed lähevad purki, kuid välja enam ei saa.

Seotud lood:

Punane vein

Lisaks äädikale ei suuda puuviljakärbsed vastu panna ka punase veini lõhnale. Selle nipi kasutamiseks võib jätta kärbestele veinipudeli, mille põhjas on veidi vedelikku. Kärbsed lähevad kitsast pudelikaelast sisse, kuid välja ilmselt enam ei tule.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare