Ehkki suur osa inimestest on vahetanud sea- ja veiseliha kana vastu välja, arvates, et see on tervislikum, selgub, et kana pole enam nii kasulik ja tervislik, kui me oleme harjunud mäletama, kirjutab The Independent.

Värske video, mille postitas Compassion in World Farming, paljastab koleda tegelikkuse, mis kaasneb kanalihas sisalduvate valgete ribadega. Nimelt on mitmetel tänapäeva kaubandusvõrgus müüdavatel kanadel küljes valged rasvaribad, mis on moodsa kanapidamise tulemus.

Valgete rasvaribade taga on viis, kuidas kanasid tänapäeva farmides paisutatakse: nende kasvatamisel kasutatakse The Independenti väitel masstootmist ja selle tulemusel antakse kanadele ka sööta, mis kasvatab nad võimalikult kiirelt võimalikult suureks.

See tähendab ühtlasi, et kanade liha on varasemast oluliselt rasvasem ja sisaldab vähem kasulikke toitaineid kui varem.

Eelmisel aastal ilmus ka Arkansase ja Texase ülikoolide uuring kanafileed palistavate valgete rasvaribade kohta, kus leiti, et rasvaribade esinemine on viimastel aastatel jõudsalt kasvanud: 285 testitud linnust oli 96 protsendil filee küljes valged ribad.

Lisaks leidsid uurijad, et rasvaribad mõjutavad negatiivselt ka liha kvaliteeti, mille tulemuseks on see, et liha on vintskem ja seda on keerulisem marineerida.

2013. aastal avaldatud uuringu järgi on valgete rasvaribadega kanaliha 224 protsendi võrra rasvasem kui rasvavabad fileetükid, mida oleme varasemalt harjunud sööma.