NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki "Sobimatu"!
Järjesta: Vanemad Uuemad Parimad
16.07.2018 11:58
Kas suulist töölepingut ei saa suuliselt lõpetada? See on naljakas, sest suulise töölepingu sõlmimisel pole vaja tunnistajat, töölepingut tõestab tööle asumine. Järelikult loogiline on, et tööle mittetulemine tõestab töölepingu suulist katkestamist.
Anonüümne kommentaar
16.07.2018 12:00
See kommentaar on sisestatud anonüümse kasutaja "Rait" poolt ja on seetõttu nähtav ainult anonüümsete kommentaaride kaustas
16.07.2018 12:31
Suuline tööleping peaks olema üldse keelatud, vähemalt sms või diktofonisalvestus peaks olema, isegi hädaolukorras oleks see korraldatav, kui pole võimalik vormistada allkirjade ja pitseritega pabereid.
16.07.2018 14:39
Nii huvi pärst ... mis karistus järgneb päevapealt töölt lahkumisega? Jääd palgast ilma? Seadusepügal ei karista kui ütled tööandjale, et ma homme enam ei tule.
    Näita vanemaid (1) Laadin kommentaare...
    16.07.2018 16:05
    Müko, mõlemal juhul on hüvitised siis kui osapooled ei saa selles päevapealt lahkumises kokkuleppele. Kui sünnib kokkulepe, siis ei maksa mitte keegi mitte kellegile mitte midagi. Surutakse kätta ja soovitakse head.
    16.07.2018 16:43
    Ma paluks seda hüvitise seadusepügalat kus töövõtja peab midagi hüvitama. Tööandjal jah on pügalad olemas.
    16.07.2018 21:11
    § 77. Leppetrahv tööle asumisest keeldumisel või omavolilisel töölt lahkumisel
    (1) Tööandja ja töötaja võivad kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis kokku leppida leppetrahvi töölepingu töötajapoolsel süülisel rikkumisel tööle asumisest keeldumise või töölt lahkumise korral, kui seda tehakse töösuhte lõpetamise eesmärgil.

    (2) Paragrahvis sätestatu ei välista kohustuse rikkumise tõttu tekkinud täiendava kahju hüvitamise nõudmist käesoleva seaduse § 74 lõike 3 alusel osas, mida leppetrahv ei kata.

    Muud kulud:

    § 74. Kahju hüvitamise erisus

    (3) Kui töötaja ei asu olulise põhjuseta tööle või lahkub töölt ette teatamata, on tööandjal sel põhjusel töölepingu ülesütlemise korral õigus nõuda kahju hüvitamist. Eeldatakse, et kahju suurus vastab töötaja ühe kuu keskmisele töötasule. Kui käesolevas lõikes sätestatud nõue ei lõpe tasaarvestusega, peab tööandja selle esitama 20 tööpäeva jooksul arvates töötaja tööle mitteilmumisest või töölt lahkumisest
16.07.2018 15:03
Riigifirmades vöib mõni lahkuda päevapealt,aga tavainimene peab teatama 30 päeva ette!?
16.07.2018 16:42
Tööandja on kohustatud töötamise registrisse sissekande tegema enne töö algust. Kui see sissekanne puudub, kuigi tööleping on suuliselt sõlimitud, kas siis töötaja tohibki üldse tööd teha?
16.07.2018 23:01
Kuidas saab töötaja teada, kas tööandja oma kohustuse sissekande tegemiseks täitis?
Jäta kommentaar
Oled sisse logimist nõudvas kommentaariumis, anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega