Loe, millist fonti kasutada, kui tahad, et su sõnumit tähele pandaks

 (7)

Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivVida Press

Majandusteadlase Tim Harfordi sõnul tuleks selleks, et inimesed sõnumit tähele paneks ja meelde jätaks, kasutada võimalikult koledat fonti, kirjutab The Independent.

Harford soovitab kasutada koledaks peetud fonte, nagu näiteks Comic Sans või Monotype Corsiva, et inimese tähelepanu tekstile naelutada.

"Kui sulle esitatakse midagi nende fontidega, siis see on kole, seda on raske lugeda ja see püüab su tähelepanu. Kui see püüab su tähelepanu, siis saad sa ka päriselt aru, mis seal kirjas on," ütles ta.

Harford toob oma väidete kinnituseks Princetoni ülikooli teadlaste tehtud uuringu, kus õpetaja jagas välja erinevates fontides õppematerjale, mõned neist olid harjumuspärased, mõnd oli teistest raskem lugeda.

Need, kellele jagati raskemini loetavas fondis välja prinditud õppematerjale, said veerandi lõpus olnud eksamitel kõigis antud õppeainetes paremaid tulemusi.

Nii et järgmine kord, kui soovid mõnd teksti pähe õppida või, vastupidi, teistele oma sõnumit teadvusse kinnistada, kasuta Comic Sansi.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare