Maxima klient noomib: me kõik teame, mis juhtus poega, kus valgetest hinnasiltidest loobuti

 (36)

Maxima fikseerib 1000 toote hinna. Hinnad alla
Foto: Karin Kaljuläte

Maxima klient küsib, miks loobus kauplus valgetest hinnasiltidest ja asendas tavahinda näitavad sildid kollastega.

"Miks oli vaja loobuda valgetest hinnasiltidest?" küsib Maxima klient.

"Uus üldmulje on visuaalselt odav, raskesti eristatav ja mõjutab oluliselt tarbijakäitumist. Kindlasti tõusid ka trükkimisega seotud kulud. Ka musta hinda punaselt sildilt on eemalt keeruline hoomata ja see võib tulla Maximale üllatusena aga see häirib oluliselt tarbija info sihipärast tajumist," leiab klient.

"Sellest tingituna väheneb kindlasti impulssostude osakaal. Selle asemel, et leiutada jalgratast oleks tulnud konsulteerida sotsiaalpsühholoogi või mõne asjaliku toodete/teenuste arendajaga, kes oleks aidanud kaardistada paremini klienditeekonda," leiab klient.

"Tänapäeval on marketites põhjusega väga kindel paigutus ja vähe ruumi juhuslikkusel, kõik tugineb teadusel. Muidugi kui tegemist on tõsiteadusliku eksperimendiga, siis jään huviga tulemusi ootama. Viimane jaekett, mis proovis juurutada kollaseid silte oli Säästumarket ja nende edulugu on ju kõigile teada," võtab klient oma arvamuse kokku.

Maxima avalike suhete juhi Katja Ljubobratetsi sõnul on Maxima kauplustest võimalik osta üle 30 000 erineva toote, millest 1000 on alates oktoobrist püsivalt soodsa hinnaga.

"Selleks, et tagada klientidele selgus, kas tegu on tavahinnaga, püsikliendi pakkumise või allahindlusega, võtsime oktoobris kasutusele kolm erinevat värvi hinnasildid – vastavalt kollased, oranžid, punased. Värvide valikul lähtusime eelkõige Euroopas levinud heast praktikast. Erilist tähelepanu pöörasime sellele, et hinnasildid oleksid hästi eristatavad ja selgelt loetavad. Tänaseks on klientidelt saadud tagasiside olnud positiivne – uued sildid on selged ja arusaadavad," selgitab Ljubobratets.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
189 000€
Harku vald, Korter
149 900€
Tallinn, Korter
160 000€
Tallinn, Korter
179 900€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter
161 500€
Tallinn, Korter
129 500€
Tallinn, Maa
Otse omanikult!
209 000€
Kiili vald, Majaosa
83 000€
Tallinn, Korter
180 000€
Tallinn, Korter

142 990€
Tallinn, Korter
142 990€
Tallinn, Korter
90 990€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

FORTE TOP

Viimased uudised