Mida peavad tegema autoomanikud, kelle sõidukile enam järgmisest aastast 95 bensiin ei sobi? Tarbija rahakotile on vastus ebameeldiv

 (97)
Kütus
Foto: Ilmar Saabas

Mais müügile saabuvad biolisandiga 95-bensiin ning diislikütus sobivad kõigile autodele, kuid aasta pärast see muutub ja osa autoomanikest peab minema üle kallima 98 peale.

2020. aastaks peab taastuvkütuse osakaal olema 10 protsenti, kuid praegu on see Eestis ühe protsendi ringis, mistõttu segatakse 95-bensiini sekka viis protsenti piiritust ning diislikütusele lisatakse 3,5 protsenti biodiislit, kuid 98-bensiin jääb endiselt täisfossiilseks naftatooteks, vahendab ERR Autolehte.

2019. aasta aprillist peab mootorikütuse bioosise energiasisaldus enam kui kahekordistuma ning siis tulevad müügile 95E10 ja DB7 ehk vastavalt 10-protsendilise piiritusesisaldusega bensiin ning seitse protsenti biodiislit sisaldav diislikütus.

Samas sellist bensiini kõik autod muretult ei seedi ehk nii mõnigi vanema sõiduki omanik peab üle minema kallima, kuid endiselt biotempimisest puutumata jääva 98 tankimisele.

Eestis on praegu bensiini E98 turuosa kaheksa protsenti, kuid tuleval aastal see kasvab. Soomes oli näiteks 98ES turuosa mullu 32 protsenti.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare