Mida teha, kui inimene on metsa eksinud või sootuks ära kadunud?

 (9)

LOODUSEGA KOOS
Foto: Arno Mikkor

Politsei üks ülesannetest on kadunud inimeste otsimine. Juhul kui inimene ise avastab seenel või marjul viibides, et on eksinud, või lähedased avastavad, et inimene on kadunud ja temaga ei ole mitu päeva kontakti saadud, tuleb sellest teada anda lühinumbri 112 kaudu.

Info kiire edastamine võib päästa kadunud inimese elu. Mida varem saab politsei teate kadunud inimesest, seda suurem on võimalus, et otsingud on edukad, kirjutab Saarte Hääl.

5. augustil lõppesid edukalt Kuressaare politseijaoskonna 4. augustil alustatud maastikuotsingud, kui kaks päeva varem oma kodust lahkunud mees leiti üles elusa ja tervena.

Oli teada, et oma tervisliku seisundi tõttu ei pruugi mees ümbrust adekvaatselt tajuda. Tervislikel põhjustel maastikul äraeksimist tuleb lähedastel püüda ette näha, kuna tihtilugu on tegemist üksi elavate inimestega, kes armastavad üksinda kõndimas käia.

Kindlasti tuleb selliste inimestega igapäevaselt suhelda ja kindlustada nad telefoniga, millel on võimalikult kaua kestev aku. Kui häirekeskusse helistada, on võimalik helistaja telefoni asukoht positsioneerimisega tuvastada. See ei anna küll täpset asukohta, aga näitab siiski ära piirkonna, kus kadunud inimene asub.

Levinumad väljakutsed seoses kadunud inimestega on seotud metsas äraeksinud seeneliste ja marjulistega. Ära eksida võidakse seepärast, et metsa, kuhu minnakse, arvatakse hästi tundvat, kuid ühel hetkel võib siht siiski kadunud olla.

Enamasti on tegemist eakamate inimestega, kellel ei ole nutiseadet, millel oleks olemas kaardirakendus ja GPS-koordinaatide tuvastamise võimalus.

Refereeritud artikli täisteksti loe Saarte Häälest.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
93 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
243 000€
Tallinn, Majaosa
72 500€
Tallinn, Korter
325 000€
Tallinn, Korter
165 000€
Tallinn, Korter
125 000€
Raasiku vald, Majaosa
124 900€
Saue vald, Korter
112 800€
Jõelähtme vald, Korter
161 500€
Tallinn, Korter

190 000€
Harku vald, Maja
12 000€
Türi vald, Maja
2 800€
Tallinn, Maja
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

FORTE TOP

Viimased uudised