Miks su auto palju kütust tarbib? Loe, kuidas kulu märgatavalt vähendada

 (128)

Kütusetankimine
Foto: Argo Ingver

Nii väike- kui ka keskklassisõidukite oluliseks valikukriteeriumiks on keskmine kütusekulu ja energiasäästlikkus - seda peavad silmas ka autotootjad, kes otsivad üha uusi võimalusi sõidukite keskkonnasõbralikkuse parandamiseks.

AVIS Eesti müügi- ja turundusjuht Villi Tõld toob välja soovitused, kuidas autojuht saab ise keskkonnasõbralikult sõita ning oma kütusekulu madalal hoida.

Jälgi ees toimuvat

Üks kõige efektiivseim viis, kuidas kütust säästa, on ümberringi toimuva jälgimine. Olgu ees ootamas punane foorituli, teetöö või aeglustuv sõiduk - kohenda oma sõidukiirust aegsasti ning ole valmis aeglustuma või peatuma. Jälgides eestoimuvat olukorda, ei säästa Sa ainult kütust, vaid oled ka liikluses turvaline juht.

Sõida sujuvalt

Agressiivne kiirendamine ning järsk pidurdamine kulutavad kõige rohkem kütust. Selline sõidumaneer võib tõsta kütusetarbimist kuni lausa 60 protsenti, mistõttu ei tasu rohelise tule saabudes kohe gaasipedaali põhja vajutada, vaid tasub eelistada sujuvat kiirendamist ning vastavalt sõidukiirusele vahetada käiku.

Pea kinni sõidupiirangutest

Pea kinni õigest sõidukiirusest. Kütusekulu suureneb märgatavalt, kui ületada näiteks 90 km/h alal kiirust juba rohkem kui 10 või 20 km/h. Kui sõidad lubatud kiirusega, ei ole ka ohtu trahvi saada, ning nii säästad lisaks kütusele ka end lisakulutuste eest.

Seotud lood:

Kasuta minimaalselt õhukonditsioneeri

Kasuta õhukonditsioneeri ainult siis, kui seda väga vaja on. Iga elektroonilise lisa kasutamine tarbib energiat, millega suureneb kütusekulu. Näiteks maanteel sõites tasub aknad kinni hoida, kuna ka selline sõiduviis kulutab veelgi rohkem kütust.

Ühenda omavahel lühikesed sõidud

Tihti on suur kiusatus minna autoga lähedal olevatele kohtumistele või lõunapausile, kuid eelista selliste puhkude korral jalutamist või ühenda omavahel erinevad asjatoimetused. Külm mootor kasutab tavaliselt kaks korda rohkem kütust kui soe mootor, seetõttu tasub hoolikalt läbi mõelda sõiduvajadus või ehk saaks omavahel ühendada erinevad sõidud.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare