Mis juhtub su ajuga kõva pohmelli ajal? Teadlased leidsid hirmutavaid asjaolusid

 (35)
Pohmell
PohmellFoto: Anni Õnneleid

Suurbritannia ja Hollandi teadlased avaldasid Addictioni teaduslikus ajakirjas artikli, kus analüüsiti inimeste mälu, koordinatsiooni, tähelepanuvõimet ja sõiduoskuseid päev pärast alkoholi tarbimist.

Bathi ülikooli professori ja uuringu üks autoritest Sally Adams räägib, et pohmell paneb kõva põntsu inimese tööalasele sooritusele ja keskendumisvõimele, kirjutab Newsweek.

Artiklis analüüsiti kokku 19 varasema uuringu tulemusi. Uuringutes oli antud inimestele teatud kogus alkoholi ning vaadatud, mis juhtub nende ajuga järgmise päeval, kui on käes kurnav pohmell.

Analüüs väidab, et päev pärast joomist on inimesel halvem mälu, tähelepanuvõime ja koordinatsioonivõime. Samuti on pohmellil tugev mõju inimese sõiduoskusele.

Teadlaste sõnul tuleb pohmell raskem, kui koos alkoholi tarbimisega ka suitsetatakse, sest suitsetamine tekitab tunde, et võib veel rohkem juua.

USA haiguste ennetuskeskus leidis 2010. aastal, et liigne alkoholitarbimine tekitab aastas riigi majandusele 250 triljoni dollari suuruse kahju. Seda enamasti sellest, et inimesed ei ilmu pärast joomist tööle või teevad halba tööd, sest on pohmellis.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare