Ohtlik kõrvalmõju, mis kaasneb suhkruvabade limonaadide joomisega

 (24)

Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivVida Press

Suhkruvabad limonaadid tunduvad tervislikuma alternatiivina suhkrut paksult täis topitud karastusjookidele. Värske uuringu järgi aga on magusained suhkrust veelgi kahjulikumad.

Suhkruvabad karastusjoogid näivad hea viisina, kuidas endale vahetevahel midagi maitsvat lubada, ilma et peaks muretsema märjukesest saadud kalorite pärast. Ent Bostoni ülikoolis tehtud uuring räägib teist juttu, kirjutab The Independent.

4372 inimese peal läbi viidud uuringust võib teadlaste sõnul järeldada, et tegelikult on magusained meile kahjulikumadki, kuna soodustavad insuldi tekke ja dementsuse riski.

Uurijate sõnul suureneb neil täiskasvanutel, kes joovad ühe purgitäie suhkruvaba limonaadi päevas, risk dementsuse või insuldi tekkeks lausa kolm korda.

Pahategija, mis suhkruvabad joogid niivõrd ebatervislikuks muudab, on magustaja aspartaam, mis on üks levinumaid suhkruasendajaid.

Ja kui arvasid seni, et hoolimata terviseriskidest, mida aspartaamiga magustatud limonaadide joomine endaga kaasa toob, aitavad suhkruasendajad siiski kaalu langetada, oled ka sellest valesti aru saanud.

Aasta alguses avaldas Londoni ülikool Imperial College uuringu tulemused, mille järgi ei aita suhkruvabad joogid inimestel tegelikult alla võtta: suhkruasendajad tekitavad hoopis suurema isu päris suhkru järele, mis tähendab, et tarbid kokkuvõttes ikkagi rohkem magusat kui muidu.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
271 000€
Tallinn, Korter
112 800€
Jõelähtme vald, Korter
65 000€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter
165 000€
Tallinn, Korter
56 000€
Viimsi vald, Korter
134 900€
Tallinn, Korter
455€
Tallinn, Korter
93 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
107 000€
Jõelähtme vald, Korter
Otse omanikult!

145 900€
Tallinn, Korter
649 800€
Tallinn, Korter
399 000€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

FORTE TOP

Viimased uudised