Omniva selgitab: millal on viimane aeg jõulukaart posti panna, et see õigel ajal kohale jõuaks?

 (6)

Presidendile saadetud jõulukaardid
Presidendile saadetud jõulukaardidFoto: Priit Simson

Selleks, et jõulukaart veel enne jõule kohale jõuaks peaks see olema postitatud hiljemalt 21. detsembril. Lähinaabritele näiteks Soome, Rootsi, Lätti või Venemaale saates tuleks kiri juba täna kirjakasti postitada.

Omniva postiäri juhi Mari Allese sõnul on just jõulueelne nädal kirjade saatmise osas aasta populaarseim. „Kogu aasta jooksul saadetakse Eestis ligikaudu kaks miljonit margiga kirja ja postkaarti. Koguni miljoni, ehk pooled neist, moodustavad jõulukirjad ja kaardid,“ selgitas Allese.

Kui jõulukaart ning postmark on veel soetamata, siis seda on võimalik teha muretult nii veebis kui ka ligi 300 edasimüüja juures ning postkontoritest ja postipunktidest üle Eesti. Lisaks on Omniva jõulukuuks paigaldanud populaarseimatesse kaubanduskeskustesse ning Tallinna Jõuluturule ajutised jõulukirjakastid, et jõulusoovide teele panemine inimestele võimalikult lihtsaks teha. „Eelmise aasta põhjal oli näha, et käesoleval digiajastul on inimeste huvi füüsiliste jõulukaartide saatmise vastu erakordselt suur. Seetõttu otsustasime kirjakastid tuua neisse asukohtadesse, kus kirja saab teele panna muude toimetuste kõrvalt,“ selgitas Allese.

Seotud lood:

Ajutised jõulukirjakastid on paigaldatud just inimeste poolt kõige külastavamatesse kohtadesse, kust on ühtlasi võimalik soetada lõhnavat jõulupostmarki, postkaarte ning ümbrikuid. Jõulukirjakasti leiab, Tallinna Jõuluturult, Viru Keskuse aatriumist, Tartu ning Tallinna Kaubamajast, Stockmannist, Mustamäe Keskusest, Ülemiste Keskusest, Rocca al Mare keskuse Prisma infoleti juurest ning Kristiine Keskuse ja Narva Astri keskuse postkontoritest.

Viimane päev, millal kirjad enne jõule inimeste postkastidesse jõuavad, on reede 22. detsember. Seetõttu peaks eestisisesed kirjad postitama hiljemalt 21. detsembril enne lõunat. Kindlasti tuleks jälgida ka konkreetse kirjakasti tühjendamisaegu, et kiri jõuludeks kirjakasti ootama ei jääks.

Spetsiaalselt jõulukirjade tarbeks andis Omniva novembrikuus välja kaneelilõhnalised jõulumargid, mille müügist toetatakse SOS Lasteküla. Jõulumarkide komplektid on müügis kõikides postkontorites ning ligi 300 müügipunktis üle Eesti. Postmarkide vahendajaid on võimalik leida maakonniti Omniva kodulehelt. Samuti on võimalik postmarke, postkaarte ning ümbrikuid soetada ka Omniva e-poes.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
161 500€
Tallinn, Korter
243 000€
Tallinn, Majaosa
155 000€
Tallinn, Korter
160 000€
Tallinn, Korter
180 000€
Tallinn, Korter
229 500€
Tallinn, Korter
209 000€
Kiili vald, Majaosa
90 000€
Tallinn, Korter
149 900€
Tallinn, Korter
109 000€
Tallinn, Korter

97 900€
Rae vald, Korter
154 900€
Rae vald, Korter
79 700€
Tartu, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

FORTE TOP

Viimased uudised