Põhjalik ülevaade: millisesse tolmuimejasse on mõtet raha investeerida?

 (25)

Põhjalik ülevaade: millisesse tolmuimejasse on mõtet raha investeerida?
Foto: Vida Press

Tolmuimejast on saanud iga majapidamise lahutamatu abimees, mis võimaldab puhastada nii kuiva kui märga pinda ning vajadusel teeb töö ära ka siis, kui kedagi kodus pole.

Milline tolmuimeja aga valida, oleneb juba kodust endast - arvesse tuleks võtta nii ruumide suurust kui ka näiteks seda, kas peres on allergikuid, soovitab elektroonikapoe turundusjuht Joonas Kulli.

Väiksemate ruumide puhastamine

Kõige vähem võtab majapidamises ruumi varstolmuimeja, mis sobibki pigem väiksemasse korterisse. Varstolmuimeja, mille nimetus tuleneb sellest, et käepide ja tolmuimeja ise on sama varre küljes, töötab aku pealt. Nii ei jää tülikad juhtmed koristamisel ette.

Olenevalt hinnaklassist ja mudelist peavad akud vastu 25 minutit kuni tund. Akude laadimiseks tuleb arvestada umbes 3-6 tunniga, mõne puhul ka veidi enamaga. Varstüüpi tolmuimeja on hea nelie, kel tarvis puhastada väikeseid ruume, kuna sellega on lihtne kõikjale ligi pääseda.

Suurema majapidamise puhul ei pea aku nii kaua vastu, et terve kodu kraamitud saaks. Samuti jääb varstolmuimeja võimsuselt suuremale tolmuimejale alla. Lihtsa liigutusega saab neilt aga pika varre eemaldada, millega muutub see väikeseks käsitolmuimejaks.

Lisaotsikutega saab puhastada ka raskesti ligipääsetavaid kohti nagu riiulid, sahtlid, kapid ning miks mitte puhastada sellega ka erinevaid tekstiilpindu. Tänapäeval on saadaval ka põrandaid pesevad ja ka kuivatavad mudelid. Tegemist on kõrgema hinnaklassi varstolmuimejatega, mille juurde kuulub näiteks puhta ja musta vee paak ning tsüklonfilter, mis puhastamist ei vaja.

Seotud lood:

Suurema kodu puhastamine

Suuremate pindade koristamiseks on mõistlik klassikaline tolmukotiga tolmuimeja. Tihti ei pruugi suuremad tolmuimejad sugugi rasked olema. Tolmukotiga tolmuimejaid on erikaalus - kõige kergemad jäävad näiteks kolme kilo kanti. Arvestada tuleb aga tolmukottide soetamise lisakuluga ning sellega, et masin võtab üsna palju ruumi.

Keskkonnasäästlikum puhastamine

Kui tolmuimejat valides on oluliseks kriteeriumiks keskkonnasäästlikus, tasub vaadata konteinertolmuimejate poole. Need tolmuimejad vajavad samuti elektrivõrku ühendamist, kuid koguvad mustuse tolmukoti asemel konteinerisse, mida on vaja regulaarselt puhastada. Konteinertolmuimejaid on loodussõbralikumad, sest neile ei pea pidevalt tolmukotte ostma.

Loe veel

Väiksemate pindade puhastus ja üksiku mustuse eemaldamine

Kui suure tolmuimeja välja võtmine on tülikas, sest puhastada on vaja vaid väikest pinda, tuleb kasuks käsitolmuimeja soetamine. Käsitolmuimejast on palju kasu näiteks köögis, sest sellega on võimalik kiiresti eemaldada maha läinud puru. Samuti saab sellega mugavalt puhastada ka vähe ligipääsetavaid kohti või tekstiiliga pindu, näiteks diivanit. Käsitolmuimeja sarnaneb oma olemuselt varstolmuimejale - sellel lihtsalt puudub varre osa.

Abiline tiheda graafikuga inimestele

Kui koristamine tundub viimane asi, mille jaoks nädalas aega on, võib suurt abi olla robottolmuimejast. Aastal 2002 veel tõeliseks tehniliseks imeks olnud masinast on nüüdseks saanud paljude perede abiline. Robottolmuimeja annab inimesele lisaaega, kuna vajab tähelepanu vaid sisselülitamisel ja konteineri tühjendamisel.

Uuemad mudelid kaardistavad inimese korteri või kodu ja talletavad puhastusteekonna mällu. Lisaks on robotil ka andurid, mis ei lase sellel näiteks trepist alla kukkuda. Kui põrandad on üle käidud, liigub juhtmevaba robot iseseisvalt laadimiskohta.

Robottolmuimeja, mis on samuti mugav vähese müratekitamise poolest, pääseb ilma igasuguse vaevata ka voodite ja diivanite alla, kuid võib hätta jääda nurkade puhastamisel. Robottolmuimeja ei saa aga olla majapidamise ainus tolmuimeja, kuna tavalise tolmuimeja võimsusele jääb see ikkagi alla.

Tolmuimejate orienteeruvad hinnad
  • Käsitolmuimejad: 40-60 eurot
  • Varstolmuimejad: 90-300 eurot, 
  • Veepaagiga varstolmuimejad (nii kuiv- kui märgpesu): 250-440 eurot
  • Tolmukotiga tolmuimejad: 40-350 eurot
  • Kanistertolmuimejad: 100-400 eurot
Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare