PUUST JA PUNASEKS | Kes ja kui palju peab D-vitamiini võtma?

 (23)

PUUST JA PUNASEKS | Kes ja kui palju peab D-vitamiini võtma?
Foto: Vida Press

Vajaliku D-vitamiini annuse peaks kindlaks määrama vereproovi teel, soovitab Südameapteegi peaproviisor Triinu Entsik-Grünberg.

Üldkehtivad soovituslikud annused soovitavad alla 2-aastastele lastel ja rasedatel manustada 10 ning 2-18-aastastele lastel 7,5 mikrogrammi D-vitamiini ning seda iga päev terve aasta jooksul lisaks loomulikul teel saadavale D-vitamiinile, vahendab Õhtuleht.

Tööealistele soovitatav lisaannus on 10-25 mikrogrammi septembrist kuni aprillini ja juhul, kui ei tarbita regulaarselt ja piisavalt vitamiinidega rikastatud piimatooteid, toidurasvasid või kala.

Triinu Entsik-Grünberg soovitab D-vitamiini taset erilise tähelepanuga jälgida laste suurimas kasvueas ehk 10–20-aastastel, sest luustiku jõudsale arengule luuakse alus just murdeeas ja selleks peaks organismis olema piisaval tasemel vajalikke vitamiine, kaasa arvatud D-vitamiini.

Kindlasti peaks oma D-vitamiini taset jälgima taimetoitlased, kuna taimetoit annab vähe D-vitamiini ja taimedes sisalduv D2-vitamiin ei ole sama tõhus, kui päikesest ja toidulisanditest saadav D3-vitamiin; sama kehtib ka dieedipidajatele, kes vajavad lisa D-vitamiini luustiku ja lihaste tervise tagamiseks.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare