PUUST JA PUNASEKS | Kes ja kui palju peab D-vitamiini võtma?

 (23)

PUUST JA PUNASEKS | Kes ja kui palju peab D-vitamiini võtma?
Foto: Vida Press

Vajaliku D-vitamiini annuse peaks kindlaks määrama vereproovi teel, soovitab Südameapteegi peaproviisor Triinu Entsik-Grünberg.

Üldkehtivad soovituslikud annused soovitavad alla 2-aastastele lastel ja rasedatel manustada 10 ning 2-18-aastastele lastel 7,5 mikrogrammi D-vitamiini ning seda iga päev terve aasta jooksul lisaks loomulikul teel saadavale D-vitamiinile, vahendab Õhtuleht.

Tööealistele soovitatav lisaannus on 10-25 mikrogrammi septembrist kuni aprillini ja juhul, kui ei tarbita regulaarselt ja piisavalt vitamiinidega rikastatud piimatooteid, toidurasvasid või kala.

Triinu Entsik-Grünberg soovitab D-vitamiini taset erilise tähelepanuga jälgida laste suurimas kasvueas ehk 10–20-aastastel, sest luustiku jõudsale arengule luuakse alus just murdeeas ja selleks peaks organismis olema piisaval tasemel vajalikke vitamiine, kaasa arvatud D-vitamiini.

Kindlasti peaks oma D-vitamiini taset jälgima taimetoitlased, kuna taimetoit annab vähe D-vitamiini ja taimedes sisalduv D2-vitamiin ei ole sama tõhus, kui päikesest ja toidulisanditest saadav D3-vitamiin; sama kehtib ka dieedipidajatele, kes vajavad lisa D-vitamiini luustiku ja lihaste tervise tagamiseks.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

FORTE TOP

Viimased uudised