Sõidueksamite pikkade järjekordade taga on mootorratturid ja eksamil läbi kukkujad

 (13)

Sõidueksamite pikkade järjekordade taga on mootorratturid ja eksamil läbi kukkujad
Foto: TERJE LEPP

Suvel maanteeametis sõidueksami aega otsides selgub sageli, et järgmine vaba aeg on alles mitme kuu pärast. Tuleb välja, et selle põhjuseks on korduveksameid sooritavad inimesed ja mootorratturid, kes saavad sõidueksameid sooritada vaid suvel.

Maanteeameti eksamikeskuse juhataja Risto Kasemäe selgitas Geeniuse portaalile, et suviti venivad eksamijärjekorrad pikaks, kuna vaid sel perioodil saab vastu võtta A-kategooria sõidueksameid. Samuti mõjutab järjekorra pikkust inimeste hulk, kes kukuvad eksamil läbi ning peavad seejärel sooritama korduseksami.

“Ühelt poolt on põhjuseks koormuste kasv, kuna paljud soovivad just sel suvekuudel eksamile tulla ilusate ilmade tõttu, samas saame ainult sel perioodil vastu võtta A-kategooria eksameid, mis samuti eksamineerijate ajaressurssi nõuavad,” selgitas Kasemäe, miks sõidueksami aega nõnda pikalt oodata tuleb.

“Siiski tõsisemaks probleemiks on jätkuvalt korduseksamite suur arv, kes aina uuesti ja uuesti eksamile tulevad,” lisas Kasemäe. “Peamine probleem, miks eksam jääb sooritamata, on puudulik võime iseseisvalt liiklust jälgida. See tähendab liikluskorraldusmärke, teed ja kaasliiklejaid. Liiklus on dünaamiline ja standardolukordade (üks ringristmik või vasakpööre) pähe õppimine ei taga edu.”

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare