Uurime järele: kui palju kaloreid on eestlaste lemmikõlledes ja -napsudes? Milline jook toob kõige kiiremini lisakilosid?

 (47)
Pärnamäe Rimi avamine
Foto: Andres Putting

Kaloriinfo jõuab kahe Eesti alkoholitootja jookide puhul varsti ka pudelitele. Seni vaatame internetiavarustest järele, millise energiasisaldusega eestlase meelisjoogid on.

Paljud meist ei oska arvatagi, kui palju kaloreid alkohol võib sisaldada, sest näiteks nelja õlle ära joomisel on keskmine inimene juba tervelt poole oma päevasest energiavajadusest täis joonud.

Enamik õlled jäävadki 40-50 kilokalori vahemikku saja milliliitri kohta. Pool liitrit Saku Rocki on näiteks 220kcal, A Le Coq Premium 198kcal, Saku Originaal 225kcal. See tähendab, et viie õlle ära joomisega oled täitnud juba umbes poole keskmise inimese päevasest energiavajadusest ja seda vaid joogiga.

Enamikes 40% alkoholisisaldusega ja maitsestamata viinades on 100ml kohta kuskil 220kcal. Kui otsustad ette võtta vägiteo ja kummutada pool liitrit viina ühe päevaga, siis teeb see kalorite mõttes sama välja, mis viis õlut, ehk üle 1000 kilokalori. Selle eest jääd sa aga rohkem purju, kui viiest õllest.

Veinide puhul on vahemik üsna suur, klaas veini võib olla 110kcal või ka 300 kcal, olenevalt alkoholi kogusest, suhkrusisaldusest ja klaasi suurusest.

Oma kalorihulgaga üllatab kõige rohkem Vana Tallinn. Nimelt on 100 milliliitri kohta seal tervelt 350 kilokalorit. Sama koguse kaloreid saad, kui sööd ära poolteist McDonald'si juustuburgerit. Üks klaas on kuskil 200-250 milliliitrit.

Saku ja A. Le Coq teatasid üleeile, et hakkavad alkohoolsete jookide energiasisaldust märkima ka oma toodetel.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare