KASULIKU TEST | Kumb on maitsvam: Soome Nutella või Eesti Nutella? Soome Fanta või Eesti limonaad?

 (8)

Euroopa Komisjoni juht Jean Claude Juncker ütles hiljuti, et toiduainete kvaliteedierinevus Euroopa Liidu liikmesriigiti on vastuvõetamatu. Kasulik võrdles „viletsama Ida-Euroopa toidu” juttude tuules Eestis ja Soomes müüdavaid bränditooteid, et selgitada välja, kus müüakse maitsvamat toitu.

Mitu Ida-Euroopa meediaväljaannet kahtlustab Euroopa Liidus tegutsevaid suuri ettevõtteid nn toidurassismis: väidetavasti müüakse Ida-Euroopa riikides, nagu Ungari ja Tšehhi, kehvema kvaliteediga toorainest valmistatud tooteid kui näiteks Austrias ja Saksamaal.

Laborikatsetes on selgunud, et tuntud brändide tooteid müüakse küll täpselt sama sildiga, aga need ei vasta samale kvaliteedistandardile. Näiteks ei ole Tšehhis müüdavas Jacobs Krönungi kohvis nii palju kofeiini kui Saksamaa omas, Ungari Nutella ei ole nii kreemine kui Lääne-Euroopa Nutella, Coca-Colat valmistatakse suhkru asemel odavast siirupist ning kohalikud tootjad müüvad Ida-Euroopas väiksema kala- ja lihasisaldusega toitu. Ettevõtjate kinnitusel ei ole tegemist teadliku toidurassismiga, vaid tooteid üritatakse lihtsalt tarbijate ootustega kohaldada.

Seotud lood:

Kasulik uuris, kas toidurassism kehtib ka Eesti ja Soome puhul, kus brändikaubad tulevad üldjuhul eri tehastest: Eestisse Poolast ja Leedust, Soome tavaliselt kodumaistest või Rootsi tootmisüksustest.

Ärilehe ajakirjanik Tanel Saarmann ja Publiku ajakirjanik Jaane Tomps hindasid, kas samad Eestis ja Soomes müügil olevad tooted erinevad maitse ja konsistentsi poolest. Välismeedia hinnangul on võimalik n-ö raudne eesriie vahele tõmmata Coca-Cola, Fanta, Activia ja Nutella puhul. Need me luubi alla võtsimegi.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
93 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
112 800€
Jõelähtme vald, Korter
125 000€
Raasiku vald, Majaosa
161 500€
Tallinn, Korter
56 000€
Viimsi vald, Korter
168 000€
Tallinn, Korter
165 000€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter
124 900€
Saue vald, Korter
271 000€
Tallinn, Korter

139 500€
Tallinn, Korter
276 900€
Tallinn, Korter
143 000€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

FORTE TOP

Viimased uudised