Aasta esimesel päeval kauplused sulgev Maxima saatis töötajatele kirja, milles otsib selleks päevaks tööle inimesi

 (94)
Maxima fikseerib 1000 toote hinna. Hinnad alla
Foto: Karin Kaljuläte

Toimetusele saabus kiri Maxima töötajalt, kes sai kaupluse juhatajalt kirja, milles otsitakse 1. jaanuariks tööle inimesi. Mõni aeg tagasi teatas Maxima, et ei ava 1. jaanuaril ühegi kaupluse uksi.

"Maxima teeb oma töötajatele ülekohut. 29. novembril teatas kauplus, et 1. jaanuaril ühegi Maxima uksi ei avata. Kahjuks on aga reaalsus osade töötajate jaoks teine. On näha, et igas poes on vaja vähemalt kahte inimest 1. jaanuari hommikul tööle. Kiri saadeti välja muidugi puhtas vene keeles. Eesti vabariigis peaks olema ju asjaajamise keel ikka eesti keel?" kirjutas toimetusele Maxima töötaja.

Kiri, mis töötajatele välja saadeti, palus leida kauplustesse tööle 1. jaanuariks kaks töötajat: vahetuse vanem ja transporditöötaja.

Kirjas selgitati, et see on tarvilik, kuna ka 1. jaanuaril saabub kauplusesse kaupu ning need tuleb panna külmkappidesse. Pärast kauba vastuvõttu lubatakse kaks töötajat koheselt koju. 2. jaanuari hommikul on aga tarvilik, et töötajad oleksid juba kell 6 platsis ja hakkaksid saali väljapanekut korrastama ning külmkappidesse ladustatud kaupu teenindusalale panema.

Kommenteerib Maxima Eesti operatsioonidirektor Marko Põder.

Maxima on esimene jaekett, kes tagab kaupluste töötajatele uue aasta esimesel päeval puhkepäeva, võtame tööprotsesside korraldamisel arvesse, et 1. jaanuaril on meie kaupluste meeskonnad puhkamas ja 2. jaanuaril on taas vaja klientidele vajalikke kaupu pakkuda.

Selleks, et kaubad vastaksid igati klientide ootustele, tuleb 1. jaanuaril need vastu võtta, mis omakorda tähendab, et 25-150-liikmelises kaupluse meeskonnas leitakse paar inimest, kes kokkuleppel ja vastava tasu eest just selleks ajaks kauplusesse tulevad.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare