Alla 20-ruutmeetrised mikrokorterid on uus kuum kaup

 (44)
tapatöö koht Õismäel
Foto: Teet Malsroos (Õhtuleht)

Korterite üüri- ja müügiturgu raputab uus kuum trend – mikrokorterid. Pealinlased on üha enam huvitatud imepisikestest elupindadest, mille hind ja konkurents kasvab ajaga jõudsasti.

Vanemate pisikorterite hinnad endistes ühiselamutes jäävad paarikümne tuhande juurde, üüri sellise pesa eest küsivad omanikud ligikaudu 150 eurot kuus. Uusarendustes tuleb kuni 20-ruutmeetrise elupinna eest välja käia umbes 50 tuhat eurot ja kuise üürihinna ülemine ots kerkib lausa 400 euroni ja sellest üle.

Nõudlus mikrokorterite järele on suur nii müügi- kui üüriturul. Nende vastu tunneb tüüpiliselt huvi ennekõike hinnatundlik üürnik, alustav väikeinvestor või mugav inimene, kes palju aega kodus ei veeda. Selliseid, alla 20-ruutmeetriseid kortereid leiab vanades ühiselamutes ning üha enam ka uusarendustes.

“Mikrokorterite pakkumine on ajas jõudsalt kasvanud. See tuleb kindlasti ka sellest, et eestlane on kinnisvarausku ja üürikorter tundub paljudele sobiv viis investeerimiseks,“ analüüsib kv.ee portaalijuht Tarvo Teslon. „Kelle jaoks on see esimene samm rikkuseni, kelle jaoks tugev tellis pensionisambas.”

Mikrokorter nii hinna kui ülalpidamise osas algajale investorile täpselt paras tükk esimeste kogemuste omandamiseks. Olenevalt asukohast, on investoril vabad käed suunata see pikaajaliseks üürimiseks turule või pakkuda lühiajalisemat peatumisvõimalust.

“Hinnatundlik klient otsib ennekõike madalat üürihinda ja kommunaalide kogumaksumust. Veel lähtutakse asukohast, ühistranspordi võimalustest, parkimiskohtadest ja üldisest korteri kvaliteedist. Viimase tõttu peab ka kehvema kvaliteediga korteri omanik pakutava taset tõstma,” selgitab mikrokorterite tõusvat konkurentsi Teslon.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare