Crazydeali "vägiteod": loe, milliste kaebuste ja rikkumiste tõttu pandi kurikuulus veebipood kinni

 (22)

Crazydeal.ee
Crazydeal.eeFoto: Ekspress Meedia

Reedel suletud Crazydeal.ee veebipoele veebruaris tehtud tarbijakaitseameti ettekirjutus pakub huvitavat lugemist. Tarbijakaitseamet on välja toonud levinumad probleemid ja mõned tüüpjuhtumid, millega seoses tarbijad veebipoe kohta kaebusi esitanud on.

Reedel teatas tarbijakaitseamet, et piirab Crazydeal Group OÜ veebilehele crazydeal.ee avaliku ligipääsu, sest pood on jätnud hulgaliselt tarbijaid ilma tellitud kaubast, jätnud tagastamata ka tarbijailt lepingu alusel saadud tasud ning ei ole tähtaegselt täitnud talle ettekirjutustega pandud kohustusi.

Crazydeal Groupi suhtes alustati haldusmenetlus, kuna tarbijate pöördumistest nähtus, et kaupleja ei täida nõuetekohaselt oma kohustusi nende ees ning tegi ettekirjutuse, millega kohustas lõpetama ebaausa kauplemisvõtte kasutamise.

Seoses Crazydealiga on tarbijakaitseameti poole pöördutud alates eelmise aasta augustist seoses tellitud toodetega, mida ei ole lubatud tarneaja jooksul kätte toimetatud, ja tühistatud tellimustega, mille eest ei ole raha tarbijatele tagastatud.

Pikendatud tähtajad ja saamata jäänud kaubad

"Ostsin Crazydealist 4 toodet. Kohaletoimetamise ajaks e-kirjas oli märgitud 14.-21.11.2016. Kuna tooted selle aja jooksul minuni ei jõudnud, siis võtsin ise nendega ühendust telefoni teel 23. novembril. Tol hetkel ei osatud vastata ning e-mail saadeti 24. novembril, kus pakuti uueks tarneajaks 26.12.2016.- 9.01.2017," seisab ühes kaebuses.

Seotud lood:

"Uue tähtajaga ma nõus ei olnud ja palusin raha saata tagasi," jätkas tarbija. "Seejärel vastati, et raha tagasimakse teostatakse peale tellimuse annulleerimist kahe nädala jooksul. Tellimus annulleeriti 14. detsembril, seega pidin raha saama tagasi 28. detsembril. Kuna selleks ajaks raha minu kontole ei jõudnud, siis helistasin taas. Crazydeali infotelefonist vastati, et uuritakse raamatupidamisest järgi. Nelja päeva pärast, 2. jaanuaril tuli vastus minu e-posti: "vabandame hilinenud tagasimakse pärast, edastasime raamatupidajale selle kohta info". Sellest hetkest alates ei ole nad vastanud meilile ega telefonile. Tellitud toodete eest maksin Crazydealile 54,66 eurot, mida ootan siiani."

Loe veel

Tarbijakaitseameti sõnul nähtub tarbijate avaldustest ja pöördumistest, et alates augustist 2016 kuni käesoleva aasta veebruarini ei tarninud Crazydeal tarbijatele õigeaegselt kaupu kohale. Ettevõtja ei pidanud kinni tarnetähtaegadest ning pikendas neid korduvalt. Seega on Crazydeal Group OÜ edastanud ameti hinnangul tarbijatele informatsiooni, mis tegelikult ei vasta tõele kauba tarnetähtaja kohta, ning andnud lubadusi, mida ta tegelikult ei ole suutnud täita. Paljud tarbijad on pikalt oodanud tellimuse võimalikku täitmist, kuid asjatult," lisas tarbijakaitseamet.

"14. septembril tegin tellimuse saabastele internetikeskkonnas crazydeal.ee. Meilile tuli koheselt ka tellimuse kinnitus, et tarneaeg on 31.10-07.11. 7. novembril, mis oli tarne viimane kuupäev, tuli aga teade: "Kahjuks tarnijast olenevatel põhjustel kaup hilineb ning jõuab teieni orienteeruvalt 5-12.12.2016". Ehk siis kauba tarneaeg pikenes ühe kuu võrra. Vastasin sellele 8. novembril, et kuna väljas on ilm, mis eeldaks selliste saabaste kandmist, siis soovin raha tagasi saada, et saapad mujalt leida. Sellele kirjale ei vastatud. Kirjutasin siis kaks päeva hiljem uuesti. Sellele lõpuks vastati põhjendusega, et tarne hilineb ebamõistlikult pika aja vältel (üle kahe kuu alates voucheril märgitud viimasest kättesaamise kuupäevast). Leppisin sellega ning jäin uue tarneaja, detsembri alguse, saabumist ootama," kirjutab üks veebipoe klientidest.

"Uue tarneaja viimane kuupäev, 12. detsember oli käes, aga kauba saabumisest polnud mingit teadet. Päev hiljem tuli lõpuks teade: "Kahjuks tarnijast olenevatel põhjustel kaup hilineb ning jõuab teieni orienteeruvalt 23.01-30.01.2017." Ehk siis tarneaega pikendati veel peaaegu poolteist kuud... Sellega ma ei leppinud, vaid saatsin vastuseks enda pangakonto andmed, et raha mulle tagastataks. Sellele kirjale tuli siis vastus: "Kinnitame, et Teie tellimus on annulleeritud seisuga 19.12.2016. Raha Teile tagastatakse 14 päeva jooksul pärast annulleerimist." Raha tagastust aga ei toimunud. 4. jaanuaril vastati nii: "Vabandame tagasimakse hilinemise pärast. Edastame Teie pöördumise raamatupidajale." Ehk siis tellimuse esitamisest on möödunud neli kuud, kaupa pole tulnud ja pea kuu aega tagasi lubatud rahatagastust pole ka toimunud..."

Ülehinnatud Guessi aluspesu ja inglise pistik

Tarbijakaitseameti vaatluse käigus tuli välja veel üks huvitav juhtum. Nimelt pakuti veebipoes toodet "Mugavast kangast Guess naiste aluspesu", mille tarnetingimustes oli märgitud kauba kättetoimetamise ajaks 16. oktoober kuni 23. jaanuar. Toote tavahinnaks oli märgitud 45,90 eurot ja tarbijale esitati hinnavõiduks 70 protsenti ehk 30 eurot.

Samas müüs üks teine Eestis registreeritud e-pood täpselt sama toodet tavahinnaga, mis oli ligi 50 protsendi võrra väiksem ehk 23,70 eurot. See muutis küsitavaks, et Crazydeali lehel välja toodud alghinnaga toodet üldse kunagi pakutud on, kuivõrd pakkumisest ei nähtu ka kauba tavahinnaga müümise aega. Seega on Crazydeal tarbijakaitseameti hinnangul esitanud tarbijatele ebaausat teavet sedavõrd suure hinnaeelise olemasolu kohta.

Üks teine tähelepanek hõlmab eelmise aasta oktoobris müüdud jõulutulukesi. Nimelt müüdi e-poes "kauneid värvilisi LED valgusega jõulutulukesi", mis tundus väga hea pakkumisena, kui välja arvata üks väike detail: nimelt oli jõulutuledel inglise pistik, mida aga kirjelduses välja toodud ei olnud ning pistiku tüübist sai tarbija teada alles kauba kätte saamisel.

Üks tarbijakaitseameti poole oma murega pöördunud klientidest räägib enda kogemustest seoses kauba tagasisaatmisega. "Tellisin 7. detsembril Crazydeal e-poest meeste kampsuni ja nad lubasid, et see toode jõuab minuni enne jõule. Sellest kuupäevast nad kinni ei pidanud ja loobusin tellimusest. Samuti tellisin 11. detsembril ka naiste mantli summas 29,98 eurot. Kuna mantel mulle ei sobinud, siis tagastasin selle 14. detsembril Crazydealile Omniva kaudu. Olen korduvalt firma poole pöördunud küll helistades, küll meili teel. Nende poolt tulevad vastused muidugi pool kuud hiljem, aga tänaseni ei ole ma neilt rahade tagastust saanud, sellepärast ma teie poole oma murega pöördungi, et äkki teil õnnestub midagi teha, et saaksin oma rahad tagasi!"

Jaanuari lõpus lisas tarbijakaitseamet Crazydeali musta nimekirja. Ettevõtte juht Keith Piibemann saatis selle peale meediale vastulause, milles ütles, et amet teeb neile liiga.

"Kui kellelgi on 30 või 60 kliendikaebust, siis võib see ju eraldiseisvana tunduda suur number, kuid arvestada tuleks üldist teenindusmahtu," seisis Crazydeali teates. "Ma saan tõesti aru, et firma, kellel läheb sajast tehingust 60 viltu võib kuuluda musta nimekirja. Samas kas on alust sama mõõdupuuga kanda musta nimekirja ettevõte, kellel tekib tõrkeid 30 tehinguga kolmest tuhandest?" ütles Piibemann toona.

Tänaseks on tarbijakaitseametisse pöördunud 703 tarbijat, kes on tellinud kaupa crazydeal.ee veebipoest ja kelle ees kaupleja ei ole täitnud oma kohustusi. Alates märtsi algusest ei ole Crazydeal tarbijavaidluste komisoni eelmenetluste raames vastanud tarbijate avaldustele ega ka tarbijakaitseameti selgitusnõuetele. Seetõttu leidis tarbijakaitseamet seisukohale, et tarbijate avalduste läbivaatamine tarbijavaidluste komisjonis ei ole perspektiivikas, kuna komisjoni otsused ei ole sundtäidetavad. Tarbijail on võimalus esitada maksekäsu kiirmenetluse avaldus või pöörduda hagiavaldusega kohtusse.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare