End sõidujagajaks nimetav Taxify blokeeris sõpru sõidutanud juhi konto

 (41)

Takso hinnatest
Foto: Ilmar Saabas

Taxify langetas hiljuti hinnakirja ning tegi taksojuhtidele atraktiivsema boonussüsteemi. Kuid et ka päriselt boonust saada, tuleb mängida reeglite järgi. Oma tuttavate sõidutamine pole Taxifyle meelt mööda.

„Garanteerime tänase reede ja homse laupäeva öö eest Sulle 60 eurot kassat nelja tunni eest! Kui teenid vähem, maksame vahe boonusena kinni! Tingimused: ole Tallinnas töörežiimis vähemalt neli tundi öö peale ajavahemikul 00.00-06.00, tee vähemalt 1,5 tellimust tunnis ning aktsepteeri 90% kõigist tellimustest."

Sellise sõnumi saatis Taxify kõigile oma juhtidele 31. märtsi keskpäeval, et need teaksid õhtuks valmistuda.

Tarmo (nimi muudetud - toim.) võttis väljakutse vastu ja läks õhtul sõitma. Mõni päev hiljem blokeeriti Tarmo juhikonto. Tarmo saatis Taxifyle kirja, milles palus selgitust, miks tema õigused Taxify taksot sõita on ära võetud.

„Teie juhikonto on blokeeritud meie Fraud meeskonna poolt pettuse kahtluse tõttu," sai Tarmo vastuseks.

Mõned päevad hiljem sai Tarmo uue kirja, milles täpsustati varasemat sõnumit nii: „Teie konto on blokeeritud. Põhjuseks garanteeritud tasude välja petmine tehes korduvaid sõite tuttavatega, et täita garantiide tingimusi."

Tarmo luges veelkord Taxify tingimused üle ning ei leidnud kusagilt, et tuttavate sõidutamine oleks keelatud. Seda enam, et tegemist ongi ju end sõidujagajaks nimetava ettevõtmisega. Või tahab Taxify siiski öelda, et on tavaline taksoteenust pakkuv firma?

Seotud lood:

„Vaadates Taxify tingimusi, siis pole kusagil öeldud, et tuttavaid ei tohi vedada või regulaarseks kujunenud kliente. Nüüd selliste arusaamatute põhjenduste tõttu ei saa ma enam teenust osutada," laiutab Tarmo käsi.

Taxify asutaja Martin Villig selgitas, et viimase hinnalangetuse järel on sõitude arv oluliselt kasvanud.

„Taxify pakub autojuhtidele atraktiivseid tunnitasu garantiisid, et kutsuda rohkem juhte sõitma suure nõudlusega tipptundidel. Näiteks sellel nädalal tööpäevade hommikuti 2,5 tunni eest 40€ kassat või nädalavahetusel kuue tunni eest 100€ kassat," tõi Villig näiteks.

Kuid kas Taxify juhtidele ongi tõesti oma sõprade vedamine keelatud? Kas sõidujagamisplatvormi pakkuv Taxify on pigem siiski taksofirma? Kas tõesti Taxify nuhib oma juhtide järel, et näha nende sõprussidemeid? Kõigile neile küsimustele Villig otse vastust ei andnud.

Loe veel

„Taxify platform analüüsib garantiiperioodi toimunud juhtide sõite, et tuvastada tahtlikke pettusi. Antud autojuhi puhul oli tavapärasest oluliselt enam sõite ühe konkeetse kliendiga ja käitumismuster viitas planeeritud pettusele. Muuhulgas sõitis sama klient Viimsist kesklinna, kus sõit oli jagatud kolmeks järjestikuseks eraldi tellimuseks. Õnneks on pettusi väga harva, kuid tahtliku pettuse ilmnemisel oleme sunnitud juhi konto blokeerima," selgitas ta.

Kas kinnitad bussis turvavöö?
Auhinnaks on kardisõidu pakett 5-le LaitseRallyPargis. Tallinnast sõidutab Laitsesse
edasi-tagasi Go Bus. Auhind kehtib kasutamiseks kuni 31.08.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!
Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare