FOTOD | Maximast ostetud kalas elutses eriti jälk parasiit. Kauplus eemaldas kalad müügilt

 (78)

Delfi toimetuseni jõudsid fotod Maximast ostetud kalast, milles elutsesid tülgastavad parasiidid.

Toimetuseni jõudnud pildid Maximast ostetud kalast tekitavad lausa õudu. Pildil on näha parasiiti, kes on sotsiaalmeedias tembeldatud juba ladinakeelset nime kandvaks Cymothoa exigua'ks ehk keelt õgivaks parasiidiks, kes siseneb lõpuste kaudu kala suhu, kinnitub kala keelele oma küünistega, mille kaudu hakkab keelest kala verd enesesse pumpama, mis põhjustab keele otsast kukkumise.

Seejärel kinnitub parasiit ärakukkunud keele juurele ning saab kala uueks keeleks. Kala on võimeline kasutama parasiiti nagu oma endist keelt. Seniste uuringute kohaselt on ühe või enama selle parasiidiga nakatunud kalad ka alakaalulised. Inimesele parasiit mingit ohtu ei kujuta.

Maxima avalike suhete juhi Katja Ljubobratetsi sõnul oli tegemist punase Besuugo kalaga, kuid kliendi oletusele, mis parasiidiga võiks tegu olla, jättis Maxima vastamata.

"Selleks, et meie kauplustes oleks võimalik osta vaid täielikult kvaliteedinõuetele vastavaid kaupu, eemaldasime antud kala müügilt ning edaspidi kontrollime kvaliteeti veelgi tähelepanelikumalt," ütles Ljubobratets selgituseks.

Maxima palub kliendilt vabandust võimalike ebamugavuste pärast ning ootab tema kirja või kõnet (klienditugi: klienditugi@maxima.ee, tasuta tel 800 2121), et ebakvaliteetseks osutunud kala ost saaks kompenseeritud.

Hea lugeja, jaga oma kogemusi: kas ka sina oled Maximast ostetud kalades midagi taolist märganud? Kirjuta kasulik@delfi.ee.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
72 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
180 000€
Tallinn, Korter
134 900€
Tallinn, Korter
229 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
161 500€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter
107 000€
Jõelähtme vald, Korter
Otse omanikult!
102 900€
Tallinn, Korter
166 000€
Tallinn, Suvila
83 000€
Tallinn, Korter

102 900€
Harku vald, Korter
159 900€
Tallinn, Korter
172 000€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

FORTE TOP

Viimased uudised