FOTOD | Tagasi nõuka-aega ehk Haapsalus peetakse nädalavahetusel 14. Nostalgiapäevasid


Tuleval nädalavahetusel, 7.-9. septembril, peetakse Haapsalus järjekorras juba 14. Nostalgiapäevasid. Temaatiliselt peegeldavad Nostalgiapäevad kõige enam elu ja olu 80ndatest ja 90ndatest aastatest Eesti eri paigus.

Traditsiooniliselt avatakse Nostalgiapäevad Haapslaus SEE Teatri hoovis reede õhtul, misjärel toimub öösõit ehk Haapsalu ajalooliste paikade külastamine. Suure hoo saavad Nostalgiapäevad aga sisse laupäeva lõunase endisaegsete sõidukite uhke paraadiga, mis kulgeb Kaubamaja ristmiku juurest Lossihoovini.

Paraadile koguneb tuhandeid pealtvaatajaid ning läbi aastate on sellel osalenud sadu nõuka-aegseid autosid, võrre, motikaid, kastikaid, jalgrattureid ja palju muid retrohõngulisi sõidukeid. Siinkohal üleskutse kõikidele nõuka-aja sõidukite omanikele – tulge esitlege oma automobiili ja lõbutsege nostalgilises atmosfääris, eraldi registreerida pole tarvis!

Peale paraadi toimub Lossihoovis ja parklas ka vanavara täika, autode vigursõit ning palju erinevaid esinemisi. Päeva juhivad Gustav Reinop ja Elmari raadiohääl Lauri Hermann, kes paneb samal õhtul koos ansambliga Justament Haapsalu endises kinomajas ehk VanaKinos käima suurejoonelise Nostalgiadisko, mis on läbi aastate meeletult populaarseks kasvanud. Tegemist on ehedaima nõuka-aja diskoga nii muusika kui ka külastajate stiiliriietuse ja ülemeelikuse poolest.

Nostalgiapäevasid väisab rahvas ka lähiriikidest, eriti Lätist ja Leedust, kuid ka Soomest ja mujalt.

Ametliku kava leiab SIIT! Nostalgiadisko kohta leiab rohkem infot SIIT!

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi