GRAAFIK: Vaata, kui palju muutub sinu palk pärast võimalikku maksumuudatust

 (276)
GRAAFIK: Vaata, kui palju muutub sinu palk pärast võimalikku maksumuudatust
Foto: Vida Press

Kui uue moodustuva valitsuskoalitsiooni plaan oleks tulumaksuvabamiinimum 500 eurole ning üksikisiku tulumaks 26 protsendile tõsta, muutuks sellega seni kõrgepalgaliste netopalk väiksemaks ning palgalisa saaksid tänased madalapalgalised.

Proovi Kasuliku kalkulaatorist järele, milliseks sinu netopalk selliste muudatuste järel kujuneks!

Koostasime võrdluse, kus näeb brutopalku netos 2016. aasta parameetrite järgi ning 2017. aasta järgi, mil sotsiaalmaks pidanuks poole protsendi võrra langema (selle otsuse on moodustuv valitsuskoalitsioon soovinud tühistada).

Kui tulumaks tõuseks praeguselt 20 protsendilt 26 protsendile ning tulumaksuvabamiinimum praeguselt 170 eurolt 500 eurole, tähendaks see, et netopalk tõuseks neil inimestel, kelle brutopalk jääb täna alla 1700 euro ning langeks neil, kelle brutopalk on sellest summast kõrgem.

See tähendab, et näiteks 500-eurose brutopalgaga inimestel jääks iga kuu 62 euro võrra rohkem raha kätte ning 2000 euro suuruse brutopalgaga inimesed kaotaksid praegusega võrreldes umbes 20 eurot.

Riigikogu liikme brutopalk on tänasel hetkel 3437,46 eurot. Täna kehtivate maksumäärade alusel saab riigikogu liige sellest palganumbrist oma pangakontole iga kuu 2684,97 eurot. Seni kavandatud 2017. aasta maksuprojektsiooni alusel olnuks väljamakstav summa 2686,97 eurot.

Seotud lood:

Kui aga kuuldused maksumuudatusplaanidest peavad paika ja tõesti tulumaks tõuseb 26 protsendini ning tulumaksuvaba miinimum 500 euroni, kaotaksid riigikogu liikmed oma igakuisest netopalgast veidi üle 100 euro.

Vaata lähemalt tabelist:

Graafikus on arvesse võetud netopalka, mis jääb järele pärast töötuskindlustusmakse (1,6%), II pensionisamba (2%) ja tulumaksu mahaarvestamist.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare