Jahe suvi ja hiline saak on hoidiste valmistamise kõrghooaega mitme nädala võrra lükanud

 (1)

Loomeinkubaator
Foto: Karin Kaljuläte

Kodune hoidiste valmistamine on tänavu jaheda suve tõttu mitme nädala võrra nihkes - suvesaaduste külmutamiseks ja konserveerimiseks mõeldud tarvikute müük on hoogustunud alles sel nädalal. Samas möödunud suvel oli juuli teisel nädalal juba hoidiste valmistamise kõrgaeg.

„Kodumaistest marjadest ning puu- ja juurviljadest hoidiste valmistamine on aasta aastalt üha enam Eesti perede igasuvine traditsioon. Paraku tänavune jahedam ilm ja hilisem saak on lükanud hooaja algust edasi lausa kuu aja võrra. Kui mullu juuli keskel oli hoidiste valmistamise tippaeg juba käes, siis praegu on see alles hoogu võtmas,“ kirjeldas Maxima Eesti kommertsdirektor Kristina Mustonen tarbijate ostukäitumist.

Ostustatistika kohaselt on kõige populaarsemad suvemarjade külmutamine ning juurviljade – näiteks kurkide ja tomatite – konserveerimine. „Juuli kahe nädalaga on Eesti inimesed ostnud külmutuskarpe, purke ja muid tarvikuid sama palju kui terve juunikuu jooksul,“ märkis Kristina Mustonen.

"Samas on hooaja saabudes inimesed kohe aktiviseerunud – koduse kurgi- ja moositeo kasvavat populaarsust näitab mullusega võrreldes tervelt 15 protsendi võrra kasvanud nõudlus purkide ja purgikaante järele," osutas Mustonen. "Ka näiteks moosisuhkrut on tänase seisuga ostetud juba kolmandiku võrra rohkem kui aasta tagasi ja viimasel paaril päeval on moosikeetmiseks mõeldud suhkrut ostetud mullusest lausa 3 korda rohkem."

Kristina Mustoneni hinnangul kujuneb kogu hoidiste valmistamise aktiivsus suve kokkuvõttes mullusega sarnaseks, seda sõltuvalt siiski hilissuvisest ja sügisesest saagikusest. „Ootame suuremat nõudlust veel augustis-septembris, kui saabub seeneaeg ja valmivad õunad. Oleme varunud ka selleks vajalikke tarvikuid, et ka omaltpoolt soodustada Eesti inimeste huvi ise söögipoolise kasvatamise ja neist talveperioodiks hoidiste valmistamise vastu,“ lisas ta.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare