Järgmine protestikolle: muhulane kutsub jõulude eel Lätti joogireisile

 (15)
Alko1000 Valka Läti
Foto: Karli Saul

Muhulane Tõnu Kokk kutsub huvilisi tegema enne jõule ühist bussisõitu Läti piirile, et varustada end pühadeks vajaliku odavama kesvamärjukesega.

“Mis oleks, kui käiks enne jõulu Ossinovski toetuseks ja joomarluse vastu Ikla tripil,” kirjutab Tõnu Kokk Facebookis Muhu info lehel, vahendab Saarte Hääl.

“Kui 10 hinge kokku saaks, käiks ära. Samas kui keegi soovib, võib selle asemel Pärnus tervisevetel olla. Teel võin ka väikesi kõrvalepõikeid teha. Tagasitulek nii, nagu jõuab.”

Tõnu Kokk ütles Saarte Häälele, et tegu on ka omamoodi protestiga riigi alkoholipoliitika vastu.

“Mulle ei meeldi see, et inimesi peetakse rumalaks ja väikesteks lasteaialasteks, kelle eest peab kõrgelt kõik ära otsustama,” märkis ta.

“Kõrge hinnaga tahetakse kaotada tahtmine isegi sauna õlut osta, kuid teisest küljest on maksuraha laekumine juba eelarvesse kirjutatud. Oleks aus, kui tunnistatakse, et raha on vaja eelarve täitmiseks ja riigil on rasked ajad. Et kallid inimesed, võtke end seepärast kokku ja jooge Eestis müüdavat kraami.”

Facebookis on hoogu võtmas ka teine aktsioon, millega püütakse koguda kokku protestijate massi, kellega koos Eesti vabariigi 100. sünnipäeval Lätti viina järele sõita. Facebookis elutsev protestirakuke on kogunud tuhandeid huvilisi.

Loe pikemalt Saarte Häälest.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi