Juncker Euroopa Liidu aastakõnes: idaeurooplastest ei tohi saada madalama klassi tarbijad, kellele rämpsu müüakse

 (20)

Eesti ja Soome bränditoodete maitsetest
Foto: Madis Veltman

Täna Euroopa Liidu parlamendihoones Strasbourgis toimunud iga-aastasel Euroopa Liidu State of the union (olukorrast Euroopa Liidus - toim.) kohtumisel pidas Euroopa Liidu komisjoni president Jean-Claude Juncker kõne, kus muuhulgas märkis ka hiljuti ajakirjandusest läbi käinud madalama kvaliteediga idaeurooplastele müüdava toidu.

Toona tuli välja see, et mitmed üle maailma tegutsevad maailmakuulsad brändid kasutavad oma toodete valmistamisel Ida-Euroopa turule vähem tuumkomponente, luues seega odavama ja madalama kvaliteediga versiooni originaaltootest.

Juncker ütles täna Euroopa parlamendi ees peetud kõnes, et võrdsust oma väärtuseks pidavas liidus ei tohi olla madalama klassi tarbijaid.

„Ma ei aktsepteeri seda, et teatud osas Euroopast müüakse madalama kvaliteediga toitu kui teistes riikides, pakendades halvema kvaliteediga kauba sama brändi pakendisse. Slovakid ei vääri vähem kala kalapulkades, ungarlased ei vääri vähem liha nende lihatoodetes ning tšehhidele müüdavas šokolaadikreemis ei tohi olla vähem kakaod. Euroopa Liidu seadus keelab sellised praktikad juba praegu. Nüüd tuleb ka riikide tasandil tugevdada järelvalvet, et sellised ebaseaduslikud praktikad lõppeksid," märkis Juncker.

Valitsuste tellitud uuringud Ungaris, Slovakkias ja Tšehhis tunduvad näitavat, et identse pakendiga toodete kvaliteet on muudes Euroopa riikides kõrgem.

Bulgaaria teatas varem sel kuul, et nende uuring tõi välja erinevused vähemalt seitmes tootes 31-st, mida müüakse samas jaemüügiketis Bulgaarias, Saksamaal ja Austrias.

EL-i direktiivide alusel võivad firmad muuta toodete koostisosi liikmesriigiti, kuniks koostisosad on pakendil selgelt välja toodud.

Aasta alguses testis Eesti ja Soome bränditoodete maitseerinevust ka Kasuliku ekspertžürii. Tulemusi saad näha allolevast videost.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare