Jürgen Ligi: mina selle kella keeramise omal ajal keerasin - vastik ta on, aga saage üle!

 (111)
Jürgen Ligi
Jürgen LigiFoto: Tiit Blaat

Reformierakondlasest riigikogu liige Jürgen Ligi tunnistas Facebooki postituses, et 2002. aastal Eestis vastu võetud suveajale ülemineku süsteem on tema teene.

"Mina selle kella keeramise omal ajal keerasin. Vastik ta on, mulle eriti, aga saage üle, ilma oleks hullem," tunnistab Jürgen Ligi tänases Facebooki postituses.

"EL oleks hiljemalt 2005. [aastal] keeranud ikka, aga ma jõudsin ette ja kehtib see. Oleks ma klassik, ütleksin ainult: saage üle, muutusi on vaja, aga ma pole ja seletan, kui sigatsen. Torkasin asja 2002 jaanuaris koalitsioonilepingusse, Laar oli tagasi astunud ja Tarandit polnud ees, kui tema kaubamärgist jutt," selgitas Ligi.

"1989 pandi Andrese plaani järgi venelased Narva jõel kella keerama. Moskva aeg ja 8 aastat kella keeramist lõpetati. See oli tore, aga Euroopa (ja USA, Kanada, Austraalia) suhtes kõikumine mitte. 1997 toodi seepärast suveaeg tagasi," jätkas ta.

Aga Andres ei jätnud ja sai Laarilt 2000.-2001. [aastatel] jälle mittekeeramise keeramise, Lääne suhtes võnkumise, pimedad õhtud ja varased päikesetõusud. Kuni läksid kõik koos, et saaks tulla Indrek ja võitlust jätata. Nüüd see tähendaks Moskvaga sünkroonis olemist. Venemaa kaotas suveaja 2011 ja seda pole veel Valgevenes," lisas Ligi.

"Ainus praegusest parem oleks suveaeg aasta läbi. Aga mitte talveaeg. Ratast näiteks saab pärast tööd pikemalt sõita aprillist septembrini nagu praegu, lapsed ja vanad õues toimetada, õigel ajal päikest võtma, varane valgus rikub vähem und. Talvel pole vahet. Praegune võitlus ainult keeramisega võib asja hullemaks teha," ütles riigikogu liige.

Täna öösel läks Eesti taas üle suveajale. Ärge siis unustage enne homse äratuskella sättimist üle kontrollida, kas kõik kellad on ikka õigeks ehk tund aega edasi keeratud!

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi