KAART: Millises maakonnas toimub kõige rohkem murdvargusi?

 (5)

KAART: Millises maakonnas toimub kõige rohkem murdvargusi?
Foto: Vida Press

Möödunud aastal teatati If Kindlustusele 215 kahjujuhtumist kokku 218 000 euro ulatuses, mis olid seotud murdvarguste või röövimistega eravaldustes. Ligi pooled neist kahjudest toimusid Harjumaal.

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuhi Veiko Sepa hinnangul on võimalik murdvargusi ennetada – vargaid tõmbavad ligi hooned, kus nende tegutsemine on võimalikult lihtsaks tehtud ja kus nad saavad segamatult toimetada.

„Tõeliseks hitiks varaste seas on kodud, kust pererahvas on ära sõitnud, läinud reisile või suvekodusse. Seetõttu ei tasu näiteks sotsiaalmeedias avalikult oma puhkusepilte ja -plaane jagada, kuna see võib olla varastele väärtuslikuks infoallikaks. Pikema kodunt äraoleku puhul tuleks teavitada naabreid ja paluda neil aeg-ajalt postkasti tühjendada. Naabri valvas silm on nii mõnegi kahju ära hoidnud,“ ütles Sepp.

Sepa sõnul on varastele eriti ahvatlevad kodud, kus uksed või aknad on lahti ununenud või kus puudub valvesignalisatsioon. „Nii ukse või akna lõhkumine, kui ka signalisatsiooni käivitumine äratavad tähelepanu, mida pätt ei soovi. Samuti tasub hoovi peale paigaldada valgustid, mis hakkavad liikumist fikseerides automaatselt tööle ja äratavad tähelepanu,“ rääkis Sepp.

„Viimasel ajal on ette tulnud juhtumeid, kus korterisse sissemurdmine toimub ühiskoridori kaudu, kuhu on majaelanike poolt sisse lastud võõras inimene, kes on osutunud vargaks,“ lisas Sepp.

Kas kinnitad bussis turvavöö?
Auhinnaks on kardisõidu pakett 5-le LaitseRallyPargis. Tallinnast sõidutab Laitsesse
edasi-tagasi Go Bus. Auhind kehtib kasutamiseks kuni 31.08.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!
Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare