Kilekottide tarbimine väheneb hoogsalt, esimene pakendivaba pood otsib teed Tallinnasse

 (20)
RIMI
Foto: Andres Putting

Rimi korraldas täna oma Tallinna Põhja puiestee kaupluses aruteluringi, kus arutas võimalusi kilekottide tarbimist vähendada.

Viimase kahe aastaga on Rimist ostetud kilekottide arv vähenenud 2 protsenti. Rimi vastutustundliku ettevõtluse spetsialisti Katrin Batsi sõnul on aastane kilekottide müük number, mida väljendatakse miljonites. „Seega on kahe aastaga saavutatud kaheprotsendiline langus kilekottide müügis väga suur edasiminek,“ ütleb Bats.

Sama ajaperioodiga on kasvanud paberkottide müük pea poole võrra. Kahe aasta jooksul on hakatud paberkotte ostma 41 protsenti enam. Samal ajal on kasvanud ka korduvkasutatavate riidest kottide müük.

Et tulevikus saaks ka kaupu pakendivabalt osta, ei tasu Batsi sõnul üldse välistada. "Et pähklite ja kuivatatud puuviljade konteinerite kõrvale võiksid ilmuda ka kuivainete - kaerahelveste, jahu - ja muu sellise konteinerid, pole tõenäoliselt sugugi kauge tulevik," märkis Bats.

Arutelul osalesid Eesti jätkusuutliku moe eestvedaja Reet Aus, keskkonnaguru Peeter Eek ning Killerkoti eestvedaja Anneli Ohvril ja Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid.

Probleemiks ei ole ainult kilekotid vaid laiemalt pakenditesse pakendamine. Näiteks võib puu- ja juurviljaletis kohata vahtplastalusele kaetud puuvilju, millele on omakorda toidukile peale tõmmatud.

Et Eestis võiks uksed avada mõni pakendivaba pood, ei ole sugugi mitte utoopia. Üks selline on Pärnus juba olemas.

Seotud lood:

Peeter Eeki sõnul tundub see põneva mõttena. „Soovitus jaekaubandusele võiks olla see, et luua ka suurtesse supermarketitesse osad, kus inimene, kes tahab pakendivabalt ostelda, saaks seda teha. Et ta ei peaks selleks Pärnu sõitma. Ma usun, et see tuleb, aga see ei tule väga kiirelt.“

Isegi, kui pakendivabad poed tulevad, jäävad alles pakendid. „Me saame pakendeid vähendada, aga mitte viia neid nulli. Ka pakendivabade poodide puhul peavad tarbijatel olema olemas konteinerid ja need pole igavesed,“ märkis ta.

Raimond Kaljulaidi teatel on selline pood ka Tallinnasse tekkimas.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare