Kool dikteerib õpilaste riietumisstiili: dressid, lõhkised teksad ja liigne meik keelati ära

 (152)

Kool dikteerib õpilaste riietumisstiili: dressid, lõhkised teksad ja liigne meik keelati ära
Foto: Vida Press

Kui eelnevatel aastatel pole Kuressaare Vanalinna koolis mingeid ettekirjutusi selle kohta, missugust riietust võivad õpilased koolis kanda, tehtud, siis uue õppeaasta reeglid on riietumisvabaduse tiibu kärpinud.

Kuressaare Vanalinna kooli direktor Tõnu Erin ütles, et koolis kantava riietuse reglementeerimise tingis asjaolu, et nii õpetajate kui ka direktori silma riivasid mõned nende arvates akadeemilisse õhkkonda mittesobivad riideesemed, kirjutab Saarte Hääl.

Direktor sõnas, et kui ta hommikul lapsi kooli trepi juures tervitas, hakkasid talle silma mõned detailid, mis koolikeskkonda ei sobitu. “Õpilased käisid koolis lõhkiste teksade ja dressidega ning tegime neile märkusi. Siis viidati, et kooli kodukorras pole kirjas, kuidas võib ja kuidas ei või koolis riides olla.”

Seetõttu sai kooli kodukord täiendust, mis dikteerib, et tundides ei käida näiteks dresside, lõhkiste pükste, liialt meigitud näo ja ekstravagantsete aksessuaaridega.

Küsimust arutati ka õpilaste omavalitsuses, kus direktori sõnul käidi välja mõtteid selle kohta, missugune riietus oleks koolis sobiv. “Pilt võiks ikkagi olla natuke akadeemilisem ja viisakam,” leidis Tõnu Erin.

Seotud lood:

“Me ei taha sisse viia mingit nõukogudeaegset süsteemi, kus kõik on täpselt sentimeetri pealt mõõdetud. Oleme arutanud ka ühise koolivormi varianti, kuid leidsime, et me ei saa lapsevanematele dikteerida millegi ostmist ning kui midagi kohustuslikuks teeme, siis peame selle ise kinni maksma,” lisas ta. Direktori sõnul on mõeldud rakendada kooliriietuses mõnd ühist elementi, nagu näiteks lipsu, ja ühtlustada värvigammat, et pilt liialt värvikirev ei oleks.

Refereeritud artikli täisteksti loe Saarte Häälest.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare