Kui palju vedas eile TS Laevad madala meretasemega Hiiumaa ja mandri vahel inimesi?

 (2)
Leiger väljus oma esimesele liinireisile. Rohuküla-Heltermaa. TS Laevad
Leiger väljus oma esimesele liinireisile. Rohuküla-Heltermaa. TS LaevadFoto: Karin Kaljuläte

TS Laevad vedas eilse madala meretasemega Hiiumaa ja mandri vahel kokku 1536 inimest ja 364 sõidukit, hilisõhtust jätkus laevaliiklus Hiiumaa liinil tavapärastes tingimustes. Pühade ajal kokku teenindati parvlaevadel oluliselt enam reisijaid kui tavalisel nädalavahetusel, teatas Tallinna Sadam.

TS Laevad vedas pühapäeval Hiiumaalt mandrile 1380 reisijat ja 305 sõidukit, mandrilt Hiiumaale reisis 156 inimest ning veeti üle 59 sõidukit. Kogu pühadeperioodil ehk neljapäevast pühapäevani teenindati Hiiumaa liinil 6209 inimest ja veeti üle 2115 sõidukit. Nädal enne reisis Hiiumaa liinil neljapäevast pühapäevani kokku 3947 inimest ning vastavalt 1872 sõidukit.

TS Laevad juhatuse esimees Jaak Kaabeli sõnul oli madala meretaseme tõttu eilne päev väljakutseid pakkuv nii laevafirmale kui reisijatele.

„Päev polnud lihtne- reisid toimusid nii mahupiirangutega Heltermaa ja Rohuküla vahel kui ka erireisina Heltermaalt Virtsu suunal, esines viivitusi, aga päeva lõpuks saime kõik soovijad üle veetud ning bussiliiklus Hiiumaa ja mandri vahel toimis häireteta," lausus ta. "Soovin tänada meie kliente kannatlikkuse ja mõistmise eest, samuti tunnustada laevade ja kaldapersonali, kes sellistes oludes hästi hakkama said. Vabandame nende reisijate ees, kelleni info võis jõuda mõnevõrra hilja. Otsuseid tuli langetada kõikuva meretaseme tõttu iga reisi osas eraldi ja sageli viimasel hetkel.“

Laevaliiklus Hiiumaa liinil on tänaseks taastunud ning laevad sõidavad vastavalt sõiduplaanile. Vastavalt meretaseme prognoosile olulisi piiranguid laevale võetavate sõidukite arvu osas lähipäevil ette näha ei ole.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare