Lendajaid on aina rohkem, Ratas lubab rahvale suuremat lennukit

 (5)

Kuressaare lennuväli
Foto: Eero Vabamägi

ransaviabaltika võttis kokku augusti lendude statistika, mis näitas sarnaselt juuliga möödunud aasta augustist suuremat täitumust. Saaremaad väisanud peaminister Jüri Ratas kinnitas, et Tallinna–Kuressaare liinile on edaspidi tarvis suuremat lennukit.

Tänavu oli august oma reisijaarvude poolest juuliga üpris sarnane. “Lendajaid oli Tallinna–Kuressaare–Tallinna suunal 1725, mis tegi lennuki täitumuse keskmiseks 83%,” tunnistas Rene Must, lennuettevõtte esindaja. Tallinna–Kärdla–Tallinna suunal teenindati samal ajal 1131 reisijat, mis annab lennuki keskmiseks täitumuse protsendiks 54, kirjutab Saarte Hääl.

Võrdluseks, aasta tagasi oli samal perioodil Kuressaare ja pealinna suunal 1332 reisijat, mis tegi lennuki keskmiseks täitumuseks 63%, ning Tallinna–Kärdla–Tallinna suunal 1054 reisijat ja lennuki keskmine täitumus 45%.

Läinud nädala lõpul Saare maakonda väisanud Eesti peaminister Jüri Ratas kinnitas Kadi raadio “Keskpäevatunni” saates, et liinile on kahtlemata tarvis uut ja senisest suuremat lennukit. Ta märkis, et lennuühenduse teemal on ta kohtunud Saare maakonna omavalitsuste juhtidega ja Saare maavalitsuse esindajatega ning teab ka, et majandusministeerium teeb omalt poolt kõik, et järgmise hankeperioodi lennuki tulek saaks täpselt läbi räägitud nii omavalitsusjuhtide kui ka kohalike ettevõtjatega.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare