Liit: vanglakaristus e-sigaretide kasutajatele kaitseb ainult Tai kohalikke tubakaärimehi ja ravimitööstust

 (2)

Foto on illustreeriv
Foto on illustreeriv

Tai reisile e-sigareti kaasa võttes võib selle omanikku tabada kohalike seaduste järgi kuni viieaastane vanglakaristus. E-sigareti müüjate ja kasutajate liidu sõnul on tegemist kohalike monopolistlike huvide kaitsmisega.

E-sigarette keelatakse ja piiratakse tihtipeale riigieelarveliste või tubaka- ja ravimitööstuse monopolistlike huvide kaitseks, kasutades kattevarjuna uuringute vähesust, leiab MTÜ E-sigareti müüjate ja kasutajate liit.

"Põhjus, miks mõnedes riikides e-sigarette keelatakse, seisneb sageli selles, et seal on riiklik sigaretitööstus - nagu Tais ja Vietnamis -, mille kasumeid e-sigaretid ohustavad. Teinekord on aga tegu miljardiäri, tubaka- ja ravimitööstuse tõhusa lobitööga," ütles MTÜ E-sigareti müüjate ja kasutajate liit juht Ingmar Kurg.

"Kindlasti peaks veipija probleemide vältimiseks enne reisile minekut uurima, millised seadused kehtivad riikides, mida on plaan külastada," lisas ta.

Liidu sõnul saab näiteid riikidest, kus e-sigaretid on keelatud ja võivad kaasa tuua trahvi, tuua Kagu-Aasiast (näiteks Malaisia ja Singapur), Lõuna-Ameerikast (näiteks Argentiina ja Brasiilia) ja Araabia riikidest (näiteks Brunei ja Omaan.

Kas kinnitad bussis turvavöö?
Auhinnaks on kardisõidu pakett 5-le LaitseRallyPargis. Tallinnast sõidutab Laitsesse
edasi-tagasi Go Bus. Auhind kehtib kasutamiseks kuni 31.08.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!
Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare