Linna kingitus pühadeks: kümnetel pealinna korteriühistutel tuleb reedeks uus prügivedaja leida

 (47)

Linna kingitus pühadeks: kümnetel pealinna korteriühistutel tuleb reedeks uus prügivedaja leida
Foto: Paekaare KÜ

Tallinna keskkonnaameti heakorra ja jäätmehoolde osakonna juhataja Kristjan Mark edastas Tallinna korterühistutele, kelle prügi vedas seni Baltic Waste Management OÜ, et leping lõpetatakse reedel, kuna firma pole suutnud lepingut täita.

„Alates 1. märtsist 2017 sai Tallinna Jäätmekeskuse lepingupartneriks süvakogumismahutitest pärinevate jäätmete kogumise ja veo osas Baltic Waste Management OÜ. Kahjuks ei ole ettevõte suutnud sõlmitud lepingut korrektselt täita ning see on põhjustanud süvamahutite ületäitumist. Kuna riigihanke teel valitud ettevõte ei ole suutnud lepingut täita, siis ütles Tallinna linn elutähtsa teenuse toimepidevuse tagamiseks sõlmitud lepingu üles. Leping senise jäätmevedajaga lõpetatakse alates 14. aprillist 2017," edastas Mark ligi 150 korteriühistule kirja.

Jäätmevedajaga lepingu lõpetamise tõttu ei ole Marki sõnul ka Tallinna jäätmekeskusel võimalik oma klientidele enam teenust osutada, mistõttu tuleb süvakogumismahuteid kasutavatel korteriühistutel leida uus lepingupartner alates 14. aprillist 2017.

„Lepingu lõpetamisel riigihanke teel leitud jäätmevedajaga lõppeb süvakogumismahutite teenindamise osas ka korraldatud jäätmevedu ning ajutiselt tekib nn vabaturu olukord. Korteriühistu saab teenuse osutamiseks valida lepingupartneri kõigi jäätmeluba omavate ettevõtete seast," lisas Mark kirjas ning vabandas korteriühistute ees tekkinud ebamugavuste pärast.

Seotud lood:

Paekaare 60 korteriühistu esimees Margus Lääne ütles Delfile, et olukord on inetu ja et roheliseks pealinnaks pürgivast Tallinnast saab nüüd, pühade eel hoopis prügipealinn.

„Linn oleks võinud ise sõlmida ajutise lepingu, mitte pakkuda korteriühistutele nüüd kiirkorras endale uue vedaja leidmist. Selleks on selgelt liiga vähe aega jäetud. Aitäh, Tallinna linn meeldiva üllatuse eest! Suurest reedest saab nüüd hoopis „prügireede". Suur reede ja pühad, see on suurepärane ajastus prügivedamises kaos tekitada - võib vaid ette kujutada, missugune prügiväli pärast maja ees hakkab olema," pahandas Lääne.

Kristjan Mark edastas Delfile täienduseks, et reedeks on tõepoolest vaja leida uus lahendus 300 konteineri tühjendamiseks, kuid ühistuid, keda muudatus puudutab, on kokku 150.

"Tallinna jäätmekeskus helistas eile läbi kõik süvamahuteid kasutavad ühistud. Kindlasti ei jäta linn kedagi omapead ning veendume, et kõik ühistud leiaksid endale uue lepingupartneri," kinnitas Mark.

Kas kinnitad bussis turvavöö?
Auhinnaks on kardisõidu pakett 5-le LaitseRallyPargis. Tallinnast sõidutab Laitsesse
edasi-tagasi Go Bus. Auhind kehtib kasutamiseks kuni 31.08.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!
Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare