LOE: Välisministeerium jagab Prantsusmaale reisijatele väga olulisi soovitusi

 (3)

LENNUJAAM
Foto: Karin Kaljuläte

Eelmisel reedel, 13. novembril toimusid Pariisis mitmed terrorirünnakud ja kuigi välisministeerium pole Prantsusmaa kui reisisihtkoha ohutaset tõstnud, on kodanikele välja käidud täiendavad soovitused.

Eesti välisministeerium kutsub inimesi olema äärmiselt ettevaatlik Prantsusmaale reisides. Välisministeeriumi reisiinfos soovitatakse eelkõige järgida väga täpselt kohalike ametivõimude korraldusi ja samuti tuleks reisides oma sõit registreerida ministeeriumi kodulehel.

Välisministeerium rõhutab, et kuna riigis on välja kuulutanud eriolukord, on kõikidel piiridel kehtestatud tugevdatud kontroll. Sama kehtib ka linnatänavate puhul, kus turvakontrolli eesmärgil võidakse kontrollida isikut tõendavaid dokumente. Kindlasti tuleks tänaval liikudes kanda kaasas kehtivat isikut tõendavat dokumenti (ID-kaart, pass).

Pariisi lennujaamad, raudteejaamad ja ühistransport töötavad, aga ühistranspordi liinidel võib olla muudatusi või sulgemisi. Arvestama peaks politsei poolt kehtestatud liikumispiirangutega, suletud meelelahutusasutustega jms. Ministeerium soovitab lennujaamas turvakontrolli läbimiseks varuda täiendavat aega.

Loe veel

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare