Lugeja annab nõu: internetipoest raha tagasi küsimisel tasub olla paranoiline


Lugeja annab nõu: internetipoest raha tagasi küsimisel tasub olla paranoiline
Foto on illustratiivneFoto: Vallo Kruuser

Interneti teel ostmises kogenud lugeja jagas internetist pulmakleidi ostmise artikli juures soovitusi, kuidas netipoest ostetud praaktoote eest suurema tõenäosusega raha tagasi saada.

"Enamus kaubast, mis netikaubamajast (Hiinast) üksikult ostes saada võib, on praak või hea võltsing  ehk kaup, mida tegelik tootja ei soovi ametlikult müüa. Olen Hiinast palju kaupa tellinud ja hämmastun vaid siis, kui ühtki praaki ei leia. Enamasti on aga kindel reegel, et mitu tükki korraga tellides on vähemalt üks praak või siis pooled praagid. Tellid nt. neli asja ja kaks neist on kasutuskõlbmatud. Vahel on kogu tellimus prügikasti kaup.

Sel juhul peab aga oskama raha tagasi nõuda. Kui saadad asja lihtsalt tagasi, siis oled enamasti ilma oma asjast ja rahast. Pigem tuleb olla paranoiline kui sinisilmne lollike.
Kogu protsess tuleb üles filmida - pakendi avamisest alates kuni testimiseni ehk praagi tuvastamiseni, teed ka fotod ja laed need kõik netti avalikult üles. Siis saadad kirja ja viitad piltidele/videole lingiga ja nõuad raha tagasi."

Kas pidevad allahindlused kauplustes tunduvad Sulle usutavad?
Vasta küsimusele ja võida 300€ ISKU kinkekaart!


Tänud vastamast ja head loosiõnne!
Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare