Lugeja: miks küsib SEB sularaha ülekande eest topelttasu - see on seaduslik vargus!

 (122)

Sularahaautomaat
Foto: Tanel Meos

Kasulikuga võttis ühendust lugeja, kes ei ole rahul sularaha võõrale kontole sissemaksmise teenuse hinnatõusuga SEB pangas.

"Tõsine kukalt kratsima panev avastus: SEB pank on tõstnud sularaha ülekande teenustasu 2,60 eurolt 5 euroni. See on röögatu hinnatõus ja seaduslik vargus," kirjutas lugeja, kes lisas, et hinnatõusu peale sooviks ta kohe panka vahetada, ent kuna arve on vaja kiirelt ära maksta, on ta sattunud sundolukorda.

SEB kommunikatsioonijuht Julia Piilmann kinnitab, et kontoris võõrale kontole tehtud sularaha sissemakse tehingu tasu on tõepoolest 5 eurot ja viimati tõsteti selle teenuse hinda eelmisel aastal.

Piilmann kinnitas küsimust selle kohta, kas teenustasu tõus on seotud panga sooviga liikuda järjest enam sularahavabama teenuse poole. "Toodud tasu on tõesti kutsutud selleks, et soodustada panga e-kanalite kasutust ja vältida kasvavat sularahahinda maksmist," kommenteeris ta.

Tema sõnul on sularaha käitlemisega seotud kulud kasvanud väga suureks: "Selle sees on sularaha arvutamine, inkassatsiooni tasud, automaatide hooldamine ja muud sularahaga seotud igapäevakulud."

Eeldades, et lugejakirja saatnud inimese näol võis tegemist olla pensionäriga, kellele laekub pension kontole ning kes võtab selle seejärel sularahaautomaadist välja ja viib pangakontorisse, et teha makse teenusepakkujale, pakub Piilmann lahendusena välja internetipanga lepingut.

Seotud lood:

"Antud juhul oleks kliendil otstarbekam sõlmida omale internetipanga leping ja seejärel tellida omale internetipanka e-arve ja e-arve püsimaksekorraldus. Sellisel juhul laekub pension arvelduskontole, samuti tuleb näiteks elektrimüüja arve panka ja see tasutakse automaatselt," ütles Piilmann.

"See on kliendile palju soodsam (tasuta) lahendus ja klient ei pea üldse oma aega ega jalavaeva kulutama. Kui klient ei soovi kasutada internetipanka, siis on võimalus pangatöötaja abiga sisestada määratud maksed ja edaspidi saab klient arveid tasuda soovi korral ka sularahaautomaadis."

Kas kinnitad bussis turvavöö?
Auhinnaks on kardisõidu pakett 5-le LaitseRallyPargis. Tallinnast sõidutab Laitsesse
edasi-tagasi Go Bus. Auhind kehtib kasutamiseks kuni 31.08.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!
Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare