Lugeja: minu voolumõõtja näitude järgi kannab kahjusid hoopis Elektrilevi

 (13)

Lugeja: minu voolumõõtja näitude järgi kannab kahjusid hoopis Elektrilevi
Foto: Madis Veltman

Hollandi teadlaste tehtud uuringu tulemusel leiti, et suur osa elektri kauglugejatest on ebatäpsed, mistõttu inimesed maksavad oma elektri eest peale. Kasulikuga ühendust võtnud lugeja sõnul räägivad Eestis numbrid hoopis tarbija kasuks.

Kristjan Port kirjutas ERRi teadusportaalis katsest, mille viisid läbi Hollandi teadlased ning millest selgus, et mõned tarbijad maksavad kulutatud elektri hinnast kuni kuus korda enam ebatäpsete mõõtmistulemuste tõttu.

Elektrilevi reageeris sellele oma pressiteatega, milles kinnitab, et nende võrgus kasutatavad arvestid mõõdavad elektrikulu täpselt.

Kasulikuga ühendust võtnud lugeja sõnul on mõõtmistulemused nii täpsed, et pigem saab tarbija neist veidi kasugi. "Mul on lisaks kasutusel oma voolumõõtja, et saada täpsemat ja kiiremat statistikat nutimaja juhtimiseks," kirjutas lugeja.

"Huvi pärast võrdlesin näite EE omadega, eksimus oli kuni 0,18 protsenti ja seda mõlemas suunas. Minu näit on kolme komakohaga, EE oma mitte, sellest ka edasi-tagasi kõikumine," lisas ta.

"Kui võtan kolme kuu tarbimise summa, siis tuleb viga 0.0434% minu kasuks. Kusjuures tuleb arvestada, et voolumõõtja omatarvet ei tohi lugeda kliendi tarbimiseks, seega kontrollmõõtja jätab mulje, nagu EE oma loeks ühe mõõtja omatarbe jagu rohkem. Enda kordusmõõtjal ühendasin toite ümber peale mõõteahelat, mis ei olnud eesmärk, aga ühe katse käigus põles originaaltoide maha ning ei raatsinud kallist mõõtjat veel maha kanda," selgitas lugeja.

"Ei ütleks, et EE väga jõhkralt petaks, tulemus oli täpsem kui oskasin loota," lisas ta.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare