Mida teha? Naaber paigaldas trepikotta kaamera, mis filmib teise elaniku korteriust

 (51)
MÄRT SULTS
Foto: Tairo Lutter, õhtuleht

Toimetuse poole pöördus lugeja, kellel on suures kortermajas tekkinud tüli naabriga, kes paigaldas trepikotta omaalgatuslikult kaamera.

Suures kortermajas lahvatas tüli kahe naabri vahel. Esimese korruse korteriomanik otsustas, et paigaldab trepikotta kaamera, mis filmib trepikoja välisuksest sisenevaid inimesi.

Osaliselt filmib paigaldatud kaamera aga ka naaberkorteri välisust, millest sisse ja välja liikujad ja korteri sisemus jääb kaamera vaatevälja.

Korteriomanik, keda naaber filmib ja tema luba küsimata sel viisil tema isiklikke andmeid kogub, on väljendanud nördimust ja öelnud naabrile, et kaamera maha võetaks. Naaber ei tee kaebusi kuulmagi.

Lugeja küsib: mida sellises olukorras ette võtta?

Kommenteerib andmekaitse inspektsiooni koostöödirektor Maarja Kirss.

Üldiselt on eraisikul lubatud turvakaamera kasutamine isiklikuks otstarbeks, kui selle vaatevälja jääb vaid tema enda valduses olev ala.

Kortermaja puhul aga tuleb arvestada, et trepikoda on kõikide korteriomanike kaasomandis ning kaamerate paigaldamise üle peaksid korteriomanikud otsustama ühiselt.

Otsus turvakaamerate kasutamiseks või nende kasutamisest loobumiseks tuleks vastu võtta korteriühistu koosolekul ning see tuleks kinnitada ka näiteks korteriühistu kodukorras.

Kui siiski naaber on turvakaamera paigaldanud omaalgatuslikult on tegemist eraõigusliku vaidlusega, mida lahendab kohus.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare