MyFitnessi kliendiandmebaasis oli turvarisk. Ettevõte teatas tehnilistest muudatustest

 (5)
Postimaja MyFitness
Foto: Madis Veltman

MyFitnessi iseteeninduses oli turvaauk, mis võimaldas lihtsa vaevaga logida sisse võõraste inimeste kontodele ja näha nende isikuandmeid. Klubi teab veast juba kuu aega, kuid polnud siiani seda parandanud, kirjutab portaal Geenius.

"Olen sellest juba MyFitnessi teavitanud, aga neil on süsteemis üpris ränk turvaviga," kirjutas Geeniusele üks lugeja ja näitas e-kirju, millega ta klubi veast teavitas.

Nimelt määratakse kliendile iseteeninduse konto avamisel vaikimisi parool, mis on väga lihtsasti ära arvatav ka täiesti võõrastele inimestele.

Andmekaitse inspektsioon nimetab MyFitnessi iseteenindust ebaturvaliseks.

MyFitnessi turundusjuhi Marika Mäsaku edastusel ei ole tänaseks jõudnud firmani ühtegi kliendikaebust ega infot mis tahes andmete lekkimise kohta.

"Oleme omalt poolt tänaseks teinud tehnilised muudatused, millega uutele iseteeniduse kasutajatele saadetakse liitumiskirja sees paroolina keerulisem tähtede ja numbrite kombinatsioon, mida klientidel on võimalik ise kodulehel vahetada," selgitas Mäsak.

"Klientide isikuandmete turvalisus on meile väga oluline, seega kavatseme süsteemi veelgi turvalisemaks arendada ning järgmise sammuna saata olemasolevatele klientidele välja ka teavituse oma praegune parool üle vaadata," lisas Mäsak

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare