Neli eriti kummalist seadust, millega võib Jaapanis pahandusi tulla

 (28)
Suits-1-8
Foto: Ilmar Saabas

Jaapanis kehtivad mitmed tavad ja kombed, mis võivad väljastpoolt tulijale ebatavalisena näida. Peale tavade on Jaapanis aga ka mitmed seadused, mis erinevad paljuski läänemaailmale tuntust.

Austraalia uudisteportaal news.com.au vaatles nelja välismaalaste seas kõige vähemtuntumat seadust.

1. Välismaalastel peab Jaapanis ringiliikudes alati pass kaasas olema

Jaapani seadused lubavad politseil kinni pidada ükskõik keda, selleks, et tema isik kindlaks teha. Seetõttu peavad just välismaalased alati endaga passi kaasas kandma. Ilma passita võidakse sind vahistada.

2. Mitmed meil lubatud käsimüügiravimid on Jaapanis ebaseaduslikud

Kõik ravimid, milles on sees toimeainena stimulant pseudoefedriin, on Jaaanis illegaalsed. Sinna alla käivad inhalaatorid, põletiku- ja allergiaravimid (näiteks Sudafed).

Kui sa pole kindel, millised ravimid on Jaapanis ebaseaduslikud, võta endaga kaasa arsti kinnitus sellest, et sul on seda konkreetset ravimit tarvis. Samuti ka kiri, mis selgitab, milleks see ravim vajalik on.

3. Suitsetamine on lubatud enamikes restoranides ja pubides, kuid mitte tänavatel

Alles hiljuti oli suitsetajatel võimalik suitsetada kus tahes. Nii sees kui väljas. Ning kuna tubakas on Jaapanis on üsna taskukohase hinnaga, on suitsetamine Jaapanis ka päris populaarne. Hiljutise seaduse järgi on sigareti süütamine keelatud paljudes avalikes kohtades. See puudutab tänseks nii tänavaid kui ka restorane ja baare, kus on nüüdseks sisse viidud kord, et suitsu võib teha vaid selleks ette nähtud kohas. Nii on ka tänavatel nn spetsiaalsed suitsunurgad.

Seotud lood:

4. Tänavatel alkoholi tarbimine on lubatud

Erinevalt paljudest riikidest on avatud alkoholipudeliga ringi jalutamine Jaapanis lubatud. Tänavatel on isegi automaadid, millest saab alkoholi osta. Siiski - nutikas on, et kui väljas jood, ei tohiks endale üleliia palju tähelepanu tõmmata.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi