Noore metsa hooldamiseks makstakse 1,5 miljonit eurot

 (3)
Noore metsa hooldamiseks makstakse 1,5 miljonit eurot
Foto: SA Erametsakeskus

Metsaomanikud võivad saada oma metsa väärtuse tõstmiseks 1,5 miljonit eurot toetust.

Taotluse saab Erametsakeskusele esitada alates tänasest kuni 8. juunini e-PRIA portaalis või metsaühistu kaudu. Taotlemise tingimused ja metsaühistute kontaktid leiab portaalist eramets.ee.

Noore metsa hooldamist peetakse kõige olulisemaks metsakasvatuslikuks tööks, millega saab metsa tulevikuväärtust mitmekordistada. Hooldusraiete tegemiseks kuni 30aastases metsas on tänavuses toetuseelarves kokku 1,5 miljonit eurot.

Erametsakeskuse juht Jaanus Aun ärgitab metsaomanikke toetuse saamise võimalust kasutama, sest mõne aasta pärast ei pruugi seda enam olla.

„Praegu maaelu arengukavas kokkulepitud toetusmeetmed lõppevad 2020. aastaks. Karta on, et Euroopa Liidu poolt eraldatavad toetused vähenevad. Kas ja kui palju mõne aasta pärast metsakasvatust toetatakse, ei tea praegu veel keegi,“ rääkis Aun.

Maaelu arengukava vahenditest makstavat metsahoolduse toetust saab küsida valgustus- ja harvendusraiete tegemiseks kuni 30aastases puistus, töödega võib alustada juba taotluse esitamisele järgneval päeval.

Toetuse määr 159 eurot hektari kohta peaks katma poole tegelikest kuludest. Toetust makstakse ka kasvavate puude laasimiseks, ulukikahjustuste ennetamiseks ja metsaühistutele eri metsatarvikute soetamiseks.

Alates sellest aastast saab taotluse esitada vaid e-PRIA portaalis. Oma liikmete eest esitavad ühistaotlusi kohalikud metsaühistud, kes aitavad soovi korral vajalikud tööd ka ära teha. Kui toetuse küsimisel soovitakse metsaühistu abi, tuleks nendega esimesel võimalusel ühendust võtta.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare