Noro-viirusega hädas olevad laevad lähevad taas suurpuhastusse

 (7)
Silja Symphony
Silja SymphonyFoto: Ilmar Saabas

Seoses noro-viiruse juhtumitega Silja Symphony`l ja võimalike üksikute juhtumitega Silja Serenade`il, jätkavad mõlemad laevad põhjalike desinfitseerimistööde ja teiste ennetusmeetmetega. Lisaks korraldab ettevõte mõlemal laeval üheaegse laevaalade desinfitseerimisaktsiooni, mis Silja Symphony`l toimub sel neljapäeval ning Silja Serenade`il tuleval reedel.

Mõlemad põhjalikud puhastus- ja desinfitseerimisaktsioonid toimuvad laevade Helsingi sadamas seismise ajal ning selle viivad läbi sajad professionaalsed puhastusfirma töötajad ning laevade meeskonnad. Mõlema laeva kõik teeninduspunktid on nendel päevadel puhastusaktsiooniks suletud. Seekord antud puhastusaktsioonid laevade sõidugraafikuid ei mõjuta, teatas Tallink.

Soome Rahvusliku Terviseinstituudi teadlane (THL)Satu Murtopuro sõnul levivad nakkushaigused kergesti aladel, kuhu kogunevad suuremad rahvahulgad ning kus kasutatakse avalikke tualette. “Kruiisilaevad on ses mõttes kindlasti vastuvõtlikud keskkonnad. Hetkel on aga lisaks antud laevale üldiselt palju agressiivse noroviiruse juhtumeid Soome maismaal. Kuigi antud puhang pardal on põhjustanud suurt meediahuvi, on noroviirus sagedane näiteks koolides, vanadekodudes ning ka haiglates. Kuna inimesed lähevad koju ning väga tihti oma arstiga selliste juhtumite puhul ühendust ei võta, ei ole ka THL-il võimalik registreerida ega ka jälgida kõiki epideemiajuhtumeid igal pool”, lisab Murtopuro.

THL ja Tallink on rakendanud erinevaid meetmeid laevadel ning terminalides, et tõkestada ja lõpetada viiruse levik. Ettevõtmises on aktiivselt osalenud ka Helsingi linna epidemioloogiaosakond, Soome keskkonnainstituut, Helsingi Ülikool ning selle tervisekaitseosakond. Laevade meeskonnad ning puhastusteenusepakkujad on protseduurid läbi viinud kõrgeimal tasemel, et vältida viiruse edasist levikut.

Ettevõte jätkab aktiivset koostööd Soome ja Rootsi tervisekaitse ametkondadega, kogutakse proove ning testimine jätkub.

Pühapäeval viidi Silja Symphony`l 400 inimese osalemisel läbi põhjalik desinfitseerimisaktsioon.

1,5 nädala jooksul on reisijate ja meeskonnaliikmete hulgas olnud üle 200 inimese, kel on olnud noro-viirusega sarnased sümptomid. Samal ajal on Helsingi-Stockholmi laevadega sõitnud üle 40 000 inimese. Mõningad Soome terviseameti poolt tehtud testid kinnitasid noro-viirust, mis on hetkel ka Soome maismaal aktiivne. Ettevõte soovitab kõrgema terviseriskidega inimestel enne reisimist arstiga konsulteerida, lisaks on reisijatel võimalik ka oma broneeringuid hõlpsasti muuta.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare